Uudised

Koroona läbipõdenud ei saa välismaale reisimiseks arstitõendit

Mitmed Euroopa riigid nõuavad välisturistidelt isolatsiooninõudest mööda saamiseks koroona läbipõdemist kinnitavat arstitõendit. Eesti arstid aga selliseid tõendeid ei väljasta, kirjutab ERR.

 

 

Kuni Euroopas ühtset tõendit olemas ei ole, toimetab iga riik oma parema äranägemise järgi. Nii on Euroopas mitmeid riike, näiteks Läti, mis nõuavad praegu piiril kas koroonatesti negatiivset tulemust või arstitõendit koroona läbipõdemise kohta. Vastasel korral peab inimene jääma eneseisolatsiooni.

Eestis aga perearstid tervisetõendeid ei väljasta. Koroona läbipõdenu, kes oma perearsti poole tõendi saamiseks pöördus, sai eitava vastuse. Kuna ta aga on haiguse juba läbi põdenud, pole ka alust teha PCR-testi. Kuidas siis sellisel juhul näiteks Lätti üldse pääseb?

 

 

Terviseamet pakub lahenduseks: COVID-19 läbipõdemist saab tõendada, trükkides välja vastava saatekirja vastuse või epikriisi digilugu.ee portaalist. Varasema haigestumise tõendamiseks on vajalik esitada positiivseks osutunud PCR-analüüsi tulemus. Positiivne antikehade test ei ole piisav läbipõdemise tõendamiseks.

 

 

Üks variant välismaale tõendi saamiseks on teha väljaprint oma digiloost, lasta notariaalselt tõlkida ja siis arstil tempel alla panna. Arstid aga, nagu öeldud, tõendeid ei väljasta. Seega ei pruugi nad ka soovitatud templeid digiloo väljatrükkide peale laduma hakata.

Mis põhjusel arstid sellist tõendit ei väljasta, ei selgu.

 

Allikas. Tripp.ee

Jaga
Back to top button