Wednesday , 26 January 2022
klf5031

Koolivägivald. 11-aastane poiss peksti vahetunni ajal oimetuks.

Vantaal Kytöpuisto koolis on tulnud välja kole koolivägivalla juhtum, kus terve jõuk põhikooli õpilasi peksid  11-aastase poisi oimetuks.

Üks poistest võttis juhtunu videosse, mida levitati sotsiaalmeedias. Läbi pekstud poisi vanem õde on avaldanud sotsiaalmeedias kirjutise, milles palub koolis tagada õpilastele turvaline õpikeskkond, vahendab MTV.

 

Koolikiusamine on olnud selles koolis varem teada. 15. septembril toimunud peksmine sai palju tähelepanu, kuna sellest kirjutas poisi õde. 5 poissi peksid ühe poisi vaeseomaks. 25-aastane õde rääkis, et 11-aastane vend on juhtunust šokeeritud.

Poisil pea valutab ka peksmise ja kägistamise tõttu on valus hingata. Õde kirjutab veel, et kiusajate grupeering koosneb 5-16 liikmest. Pole teada, kas kõik on samast koolist või on kutsutud ka mujalt õpilasi. Kool on asjast teadlik, kuna peksa saanud piisi isa on käinud koolis asjast rääkimas. Sellele vaatamata pole õe väitel koolis kiusamise teemaga tegeldud.

 

Kiusamise tõttu organiseeris kool juba varem poisile kooli minekuks saatja. Sellele vaatamata on kiusajatel võimalik alati oma ohvrit oodata kooliukse juures, kirjutas õde.

Vantaa linn teatas asjast eile. Kooli info kohaselt langes üks õpilane vahetunni ajal 6. klassi õpilaste rünnaku ohvriks. Kooli kutsuti kiirabi ja õpilane sai vajalikku ravi.

Kooli teates on öeldud, et kooli kutsuti politsei ja algas menetlus tegijate karistamiseks. Politsei tegeleb asja uurimisega ja kool tegeleb karistamisega.

Vantaa linn andis teada, et koolikiusamist ei sallita ja selle suhtes kehtib nulltolerants.

 

Peksmisest tehtud videos on näha, kuidas poissi löödi ja kägistati, mispeale kukkus poiss teadvusetult maha. Pärast seda kutsuti kooli politsei ja tehti kuriteoteade. Samuti on asjast teatatud lastekaitsesse.

Kytöpuisto koolis õpivad 1-6. klassi õpilased ja kool on tuntud multikultuursuse poolest. Peksa saanud poiss oli soomlane. Tema õe kirjutis on siin:

Jaga

Vaata ka:

lorts

ILM. Teisipäev 27.01- Sajab lund, lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur tõuseb -5..+3°C

Öösel: Pilves ilm. Lumesadu liigub läänest ida poole, kohati tuiskab, Lääne-Eestis läheb sadu üle lörtsiks …

pension

Valitsus algatas riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu,

Valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu (475 SE) on esitatud …

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …