Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
aFEP 1631
autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei

Kooliõpilased heiskasid vastupanuvõitluse päeval Eesti lipu Pika Hermanni torni. Pildid

Tallinna 21. Kooli õpilased heiskasid täna päikesetõusul Pika Hermanni torni Eesti lipu, et tähistada vastupanuvõitluse päeva.
Lipuheiskamist assisteerisid Tallinna 21. Kooli liputoimkonna liikmed Karl Rudolf Kunnas, Jako Julius Schmid ja Gregori Visse. Samuti süütasid kooli esindajad repressioonides hukkunud Asutava Kogu ja I-VI Riigikogu liikmete mälestustahvli juures küünla ning kohtusid Riigikogu esimehe Lauri Hussariga.
1997. aastast tegutsev liputoimkond koosneb vabatahtlikest 10.–12. klassi noormeestest ning see esitab, valvab ja kaitseb kooli lippu ja vajadusel riigilippu, lähtudes Eesti lipu seadusest. Liputoimkond osales vastupanuvõitluse päeva lipuheiskamisel 10. korda.
1940. aasta suvel, mil Nõukogude väed okupeerisid Eesti territooriumi, sai Raua tänava koolist ehk nüüdsest Tallinna 21. Koolist Eesti kaitseväe sidepataljoni ajutine kodu. Just seal pidasid Eesti vabariigi sõdurid maha oma ainsa lahingu Teises maailmasõjas.
Vastupanuvõitluse päeva on riikliku tähtpäevana tähistatud alates 2007. aastast. 22. septembril 1944 algas Eesti vastupanu punasele okupatsioonivõimule ning võitlus vaba ja demokraatliku Eesti eest. 1944. aasta 18. septembril astus ametisse Otto Tiefi valitsus, mis kuulutas Eesti käimasolnud sõjas neutraalseks. Eesti suveräänsusest Punaarmee aga ei hoolinud ning Eesti okupeeriti taas. Vastupanu kestis eri vormides kuni Eesti iseseisvuse taastamiseni aastal 1991.

aFEP 1686
autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei
aFEP 1631
autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei
aFEP 1594
autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei
aFEP 1584
autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei
aFEP 1745
Autor: Erik Peinar
aFEP 1736
Autor: Erik Peinar

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!