Wednesday , 1 December 2021
breads g6e95d71a1 640

Koolidirektorid hakkavad vastutama selle eest, et koolipuhvetites ja koolide müügiautomaatides lastele ebatervislikku toitu ei pakutaks.

Kavandatav rahvatervishoiu seadus paneb koolidirektorid vastutama selle eest, et koolipuhvetites ja koolide müügiautomaatides lastele ebatervislikku toitu ei pakutaks.

Riigikogus jõuab esimesele lugemisele uus rahvatervishoiu seaduseelnõu, mida on ette valmistatud ligi kümme aastat. Kuigi paljud nõuded või põhimõtted on juba praegu soovitatavad, ei ole neil seni olnud seaduse sundi taga, mistõttu pole need täitnud oma eesmärki.

Näiteks selgus, et ehkki koolipuhvetites peaks juba praegu pakutama tervislikku toiduvalikut, laiutavad lettidel endiselt maiustused, rasvased snäkid, karastusjoogid jms. Nüüd on sotsiaalministeeriumil plaan olukorda konkreetsemalt muuta. Seetõttu paneb seaduseelnõu vastutuse puhvetite ja müügiautomaatide tervisliku toiduvaliku eest koolidirektoritele.

“Juhend on seni olnud soovituslik, milline see toit võiks olla. Edaspidi peaks koolidirektor seda ka ise jälgima, mida lastele pakutakse,” selgitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik ERR-ile. “Direktorile tuleb juurde uus ülesanne nõuete ja piirangutega, ta peab arvestama riiklikku juhist, mis on juba olemas. Kooli hoolekogu saab enne ka arvamust avaldada. Abstraktsemalt on koolipidajal võimalik tagada, et koolis soodustataks tervislikku toitlustamist.”

Nii peaksid saiakesed, friikartulid, magusad smuutid ja limonaad koolipuhvetites ajalukku jääma, tuues asemele pudru, võileivad, keedumunad, keefiri, kama, pähklid ja puuviljad. Juhendi koolis müügiks sobivatest toitudest töötas välja tervise arengu instituut (TAI).

Kiik ei nõustu, et tasuta pakutavat koolitoitu samuti tervislikult valmistada ei saaks.

Loe edasi SIIT

Alliaks. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …