Uudised

Koolides hakatakse õpilasi ja õpetajaid kiirtestima

“Kiirtestimine toimub lihtsa ja lapsesõbraliku kiirtestiga, mida saavad lapsed ise koolipäeva alguses õpetaja juuresolekul teha,” sõnas haridusminister Liina Kersna ja lisas, et sarnast süsteemi kasutavad paljud Euroopa riigid selleks, et hoida koolid turvaliselt avatud.

Peale koolivaheaega hakatakse nakatunute kiireks avastamiseks koolides kiirtestima nii õpilasi kui ka õpetajaid, vahendab BNS.

Pidurdamaks koolikollete teket nii pärast vaheaega kui ka edaspidi ning avastada nakatunud kiirelt, kavandab haridus- ja teadusministeerium  koolides alates 1. novembrist kaks kuni kolm korda nädalas 1.-12. klassi õpilaste ja õpetajate kiirtestimist, ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna ministeeriumi pressiesindaja vahendusel.

Peale koolivaheaega koolide distantsõppele suunamist ministeerium ei kavanda, rakendada tuleb jätkuvalt praegu toimuvat piirkondlikku lähenemist. Kui piirkonnas on üldised nakatumisnäitajad väga kõrged ja koolis on palju haigestunuid, on kooli, koolipidaja ning terviseametiga kooskõlastatult ning ministeeriumi informeerides võimalik rakendada lühiajalist distantsõpet.

„On arusaadav, et kõrge viiruse leviku tingimustes soovitakse kontakte vähendada, kuid tänasel päeval on palju ka koole, kus suur osa kooliperest on vaktsineeritud ning ei ole põhjust ennetavalt distantsõpet rakendada. Neid klasse, kus vaktsineerituid on palju, ei tohiks distantsõppele saata. Kui siiski on vajalik distantsõpet rakendada, siis tuleks seda aega kasutada nii õpilaste kui ka õpetajate vaktsineerimiseks, et koolikeskkond oleks võimalikult turvaline ja kontaktõpe saaks jätkuda. Haridustöötajatele, kel vaktsiinikuurist on möödas kuus kuud, pakutakse kaitse tagamiseks tõhustusdoose,“ ütles Kersna. „Näeme, et kui koolipere vaktsineeritus on kõrge, siis seal ei ole massilist nakatumist,“ lisas ta.

Kiirtestimise kõrval hakkab 1. novembrist koolides kehtima uus lihtsustatud karantiini kord. Vaktsineerimata ja koroonat viimase kuue kuu jooksul mittepõdenud lähikontaktsed õpilased nii koolis, huvitegevuses kui ka noorsootööasutuses  peavad jääma koheselt koju ja tegema PCR-testi. Test tuleb teha alates 4. päevast pärast COVID-19 positiivse testitulemuse saanud inimesega toimunud lähikontakti. Õpilane peab olema kodus kuni testi vastuse saamiseni. Vaktsineeritud haigustunnusteta õpilased ei pea testima ega jääma lähikontaktsena karantiini.

Kuna nakkuse leviku oht on väga kõrge, soovitab ministeerium tungivalt õpetajatel kanda maske ja ka õpilastel tuleks õppehoone üldkasutatavates ruumides maski kanda. Ka soovitab ministeerium planeerida tegevusi õues, hajutada söögivahetundide toimumisaegu ja õppetundide algust ning võimalusel võtta kasutusele koduklasside süsteem.

Ministeerium saadab õppeasutustele peagi ka täpsustatud juhise õppetöö läbiviimise kohta.

Allikas Pealinn.ee

Jaga
Back to top button