Pühapäev , 25 veebruar 2024
ScienceCentreAHHAA visit estonia2

„Kooli asukoht ei tohi piirata õpilaste võimalusi!“ – AHHAA teaduskeskus koolitab üle 150 õpetaja üle Eesti

„Kooli asukoht ei tohi piirata õpilaste võimalusi!“ – AHHAA teaduskeskus koolitab üle 150 õpetaja üle Eesti. 

AHHAA keskus külastab kolme nädala jooksul 15 erinevat keskuste välist kooli, kus viiakse läbi nii õpetajate koolitusi kui ka õpilastele töötube ja teadusteatreid. 

Projekti eesmärk on loodusteaduste õpetamise kvaliteedi tõstmine kõigis Eesti piirkondades läbi Rakett69 õpihuvilaagrite programmi. „Kui kool mingil põhjusel meieni ei jõua, tuleb AHHAA-l järelikult nende juurde minna. Kooli asukoht ei tohi piirata õpilaste võimalusi,“ ütles AHHAA teaduskeskuse juhatuse esimees Andres Juur. Koolid, kellele külastuse võimalust pakuti, valiti välja peamiselt kahe kriteeriumi järgi – kas koolil on viimaste aastate jooksul olnud võimalust teaduskeskuse või õpihuvilaagrite tegevustes kaasa lüüa ja kas kool asub suurematest keskustest eemal.  

Projekt kasvas välja tänaseks teist hooaega tähistava Rakett69 õpihuvilaagrite programmist, mille eesmärk on samanimelise telesaate järgi koolides mitmepäevalisi teaduslaagreid korraldada. Koolitusi viivad läbi AHHAA juhendajad koostöös viie varasemalt Rakett69 õpihuvilaagrit läbi viinud kooliõpetajaga. Juure sõnul on kõige tähtsam  õpilases, (ja vahel ka õpetajates) teema vastu piisav uudishimu tekitada. „Meie põhisõnum on alati olnud, et ära karda katsetada. Kui laps saab millelegi käed ise külge panna ja näha, mida kuiv teooria päriselus tähendab, tekib ka huvi, miks asjad nii töötavad nagu nad töötavad,“ ütles Juur. Koolitusi viivad läbi AHHAA juhendajad koostöös viie varasemalt Rakett69 õpihuvilaagrit läbi viinud kooliõpetajaga. 

Koostöös Haridus- ja teadusministeeriumiga saab iga osalev kool endale ka esmased katsevahendid. „See ei ole mingi kallis luksuskaup või laboriseadmed – pigem hoolikalt valitud igapäevaesemed alates grilltikkudest kuni köögikaaludeni koos ideedega, kuidas neid füüsika, keemia või matemaatika tunnis kasutada. Rakett69 saade on läbi 13 hooaja tõestanud, et väga lihtsate katsetega saab lapsed uudishimust õppima panna.“ ütles Juur. 

Koole külastatakse 18. septembrist kuni 6. oktoobrini ja koos õpetajate koolitusega viiakse AHHAA programm kokku ligi 750 õpilaseni.

Allikas: SA Teaduskeskus AHHAA

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!