Categories: Tervis

Kool ei teavitanud vanemaid koroonapuhangust – kooli direktor põhjendab seda terviseandmete saladusega.

Helsingi koolis levis õpilaste seas kulutulena koroona, aga sellest lapsevanemaid ei teavitatud. Ühe õpilase ema imestas, et täidest ja kõhulahtisusest antakse kohe teada, aga mitte koroonast.

Kool palus vanematel varjata infot nakatumiste kohta, et „rahutus” ei leviks. Kooli direktor põhjendas info varjamist sellega, et tal on ametiisikuna vaikimiskohustus ja ta lastakse lahti, kui räägib asjast enne, kui tuleb ametlik epidemioloogiline teade, vahendab Helsingin Sanomat.Kooli selline suhtumine on pannud vanemad imestama. Vanemad räägivad, et rahutust tekitab mitte nakatumistest teavitamine, vaid info varjamine. Nii koolides kui lasteaedades antakse kohe teada täide või kõhulahtisuse kohta, aga koroonast vaikitakse.

Ühte ema šokeeris see, et infot varjati vahetult enne isadepäeva. Paljud vanemad külastasid vanavanemaid teadmata, et lapsel võib olla ohtlik nakkus.

Kooli direktor oli öelnud, et järgitakse ametlikke juhiseid, aga kui juhised takistavad nakatumiste kohta infot anda, siis tuleks neid muuta.

See, et nakatumiste kohta infot varjati, on mõjutanud iseäralikul moel koolipoolset teavitust. Näiteks jäeti ära pildistamine, kuna „koolis on nii vähe õpilasi”.

Vanematele anti teada, et koolis ollakse nüüd väga ettevaatlikud, puhastatakse pindu, pestakse käsi ja süüakse ühe klassi kaupa, kuna „ühiskonnas on koroona juhtumid sagenenud, nagu terviseameti veebis on kirjas”.

Ema aga rääkis, et koolis on koroonat palju enam kui ühiskonnas. Enam kui kümnel lapsel on tuvastatud nakatumine. Seda on palju, sest koolis on vaid sada õpilast.

Neljapäeva õhtul teatati lõpuks vanematele, et „koolis on tuvastatud nakatumised”. Asjast teatati nädal pärast seda, kui tuvastati esimesed nakatumised.

Kooli direktor rääkis asja kohta, et oleks juba varem teavitanud, aga ei julgenud seda teha, kuna terviseandmed on salastatud.Direktor ütles, et mõistab vanemaid ja on ise samuti arvamusel, et kui täidest võib rääkida, siis miks ei tohi rääkida koroonast. Ta ütles, et tal on hea meel, et lapsevanemad ise omavahel infot jagasid ning hoidsid sellega ära nakkuse leviku.

Helsingi linna andmetel aga ei jagagi koolid õpilaste terviseandmeid, vaid direktorid annavad infot hooldajatele niipea, kui seda saavad. Helsingis on ligi kolmandik nakatumistest olnud viimasel ajal alla 12-aastastel. Teated nakatumiste kohta püütakse edastada Wilma rakenduse kaudu võimalikult kiiresti.

Praegu peetakse eriti oluliseks, et nii nagu täiskasvanud, jääksid ka lapsed haigusnähtudega koju, kuna liikvel on ka palju muid viiruseid, näiteks väikelastele ohtlik RS-viirus.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

7 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

7 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

7 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

7 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

8 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

8 hours ago