Erakorralised uudised
ryanair 5249631 1920

Konkurentsiamet jättis rahuldamata Ryanairi kaebuse 

Konkurentsiamet jättis rahuldamata Ryanairi kaebuse lennujaamatasude tõstmise vaidlustamiseks, sest leidis, et hinnaanalüüsi kohaselt on Tallinna Lennujaama tasud põhjendatud.

Tallinna Lennujaam teatas tasude tõstmisest 2022. aasta suvel. Lennundusseadusest tulenevalt ei ole Tallinna Lennujaam kohustatud tasumäärasid konkurentsiametiga enne rakendamist kooskõlastama, küll aga võib nii lennujaama kasutaja kui ka haldaja pöörduda konkurentsiameti poole taotlusega analüüsida tasumäärade muutmise põhjendatust.

Ryanair esitas 31. oktoobril 2022 taotluse Tallinna Lennujaama kehtestatud lennujaamatasude kontrollimiseks ja lisaks kaebuse Tallinna Lennujaama rikkumiste tuvastamiseks.

24. aprilli otsusega luges konkurentsiamet Tallinna Lennujaama tasud põhjendatuks. Menetluses ei tuvastatud, et Tallinna Lennujaam oleks lennujaamatasude määramisel seaduse ja lennujaamatasude arvestamise metoodika vastu eksinud.

Küll juhtis konkurentsiamet tähelepanu sellele, et Tallinna Lennujaam on Eesti suurim rahvusvaheline lennujaam, millele arvestatavat alternatiivi ei ole. Seetõttu tuleb Tallinna Lennujaamal oma tegevuses järgida konkurentsiseaduse nõudeid ja keelatud on rakendada võrdväärsete kokkulepete korral erinevaid tingimusi, pannes sellega mõned lennuettevõtjad ebasoodsasse konkurentsiolukorda.

Lennundusseaduse järgi avalikustab Tallinna Lennujaam konkurentsiameti otsusega kooskõlas olevad uued tasumäärad oma veebilehel ja võib neid rakendada pärast kahe nädala möödumist uute tasumäärade avalikustamisest arvates.  

Ryanair teatas 1. veebruaril, et sulgeb kevadest Tallinnast liinid Pariisi, Dublinisse, Nürnbergi, Napolisse, Billundisse ja Maltale ning vähendab lendude arvu Berliini. Mullu detsembris sulges ettevõte liinid Edinburghi ja Liverpooli.

Err.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib su armastusel olla eriline sügavus ja intensiivsus.

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede 12 aprill 2024

Täna on eriline päev, täis armastuse ja valguse energiat. Inglid kutsuvad teid üles avama oma

error: Sisu on kaitstud!