Sunday , 24 October 2021
eur

Komisjon toetas heaks ajutise haigushüvitise maksmiskorra pikendamist

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis esimesele lugemisele eelnõu, mis pikendab järgmise aasta lõpuni haigushüvitiste maksmise korda.

Riigikogu sotsiaalkomisjon toetas eelnõu, mille kohaselt on töötajate omavastutus haiguspäevade hüvitamisel kuni üks päev, tööandjate vastutus teine kuni viies päev ning haigekassa vastutus alates kuuendast haigestumise päevast, edastas riigikogu pressiesindaja.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka selgitas, et eelnõu eesmärk on vähendada inimeste haigena tööl käimise riski. „Pikendame 2022. aasta lõpuni pandeemia ajaks ajutisena kehtestatud süsteemi, mis vähendab haigestumise korral töötajate omavastutust. Varasem hüvitamine võimaldab inimestel juba esimeste haigussümptomite tekkimisel koju jääda, ilma et nad kaotaksid seetõttu oluliselt oma sissetulekutes. Kuna me ei ole viirust veel alistanud ja nakatumine on taas hoogustunud, on oluline vastumeetmetega võimalikult vara tegeleda ja komisjon otsustas üksmeelselt, et selle vajaliku meetme kestust tuleb pikendada, “ ütles Kotka.

Praeguse kehtiva korra kohaselt lõppeks ajutine haiguspäevade varasema hüvitamise kord käesoleva aasta lõpus.

Eelnõu seletuskirja kohasel tekib muudatuste tulemusel järgmisel aastal lisakulu 19 miljonit eurot, millest 12,4 miljonit eurot kaetakse valitsuse otsusega riigieelarve täiendavate vahenditega ja ülejäänud kulud katab haigekassa omavahenditest.

Valitsuse algatatud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu on esimesel lugemisel 21. oktoobril.

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g007cb2996 640

Teadlane: vaktsiinid viirust välja ei sureta, kuid hoiavad ära raske haigestumise

Eesti noorte teaduste akadeemia liige Tuul Sepp kirjutab, et praeguse koroonaviiruse Delta tüve puhul vaktsiinid …

Screenshot 2021 10 24 at 14.18.48

Viies liiklusõnnetuses kaotas elu kaks ja sai viga kolm inimest

Teedel ja tänavatel juhtus ööpäeva jooksul viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles suri kaks ja sai …

Screenshot 2021 10 24 at 14.13.47

Ööpäevaga lisandus 1787 nakatunut ja suri seitse inimest

Viimase ööpäeva jooksul suri seitse eakat patsienti ja 9137-st analüüsitud testitulemusest 1787 osutusid positiivseiks. Positiivse …

gripp

OLULINE: Gripp jõudis Eestisse

Laupäeval registreeriti terviseametis selle aasta esimene gripijuhtum. Kui kahel eelneval aastal jäi gripilaine sisuliselt olemata, …