Blue Breaking News YouTube Channel Art

Kolme Balti ja Islandi välisministrid lähevad töövisiidile Gruusiasse

Ülehomme, 15. mail läheb välisminister Margus Tsahkna koos Läti välisministri Baiba Braže, Islandi välisministri Thórdís Kolbrún Reykfjörd Gylfadóttiri ja Leedu välisministri Gabrielius Landsbergisega töövisiidile Gruusiasse.

Balti riikide ja Islandi välisministrid kohtuvad ühiselt Gruusia presidendi Salome Zurabitšvili ning Gruusia parlamendi esimehe Šalva Papuašvili ja parlamendi opositsioonierakondade esindajatega. Kavas on kohtumised ka Gruusia valitsuse liikmete ja kodanikuühiskonna organisatsioonidega.

Visiidi käigus käsitletakse Gruusia praegusi arenguid, sealhulgas Gruusia parlamendis välja pakutud „Välismõju läbipaistvuse“ seaduseelnõu. Ametnikud kavatsevad vahetada arvamusi ka Gruusia reformiprotsessi kohta seoses Euroopa Liiduga lõimumise edenemisega, mis tuleneb Gruusia kohustustest EL-i kandidaatriigina. Samuti arutatakse vastupanuvõime tugevdamist Venemaast lähtuva ohu suhtes.

  1. mail kell 9.20–9.45 (EEST) annavad Balti riikide ja Islandi välisministrid ning Gruusia president ühise pressikonverentsi. Täpsemat infot ürituse kohta saab välisministeeriumi sotsiaalvõrgustike kontodelt.

 

  1. mail avalikustasid Balti riikide ja Põhjamaade välisministeeriumid Põhja- ja Baltimaade ühisavalduse Gruusia arengute kohta. Ühisavaldus on leitav siin: https://www.vm.ee/uudised/pohja-ja-baltimaade-valisministrite-avaldus-hiljutiste-sundmuste-kohta-gruusias

 

Vaata ka:

kevad

ILM: Teisipäev 21.05 – Päikesepaisteline ilm, sooja kuni +23°C

Öösel: Selge või vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub valdavalt põhja- ja kirdetuul 2-8, puhanguti kuni

horoskoop minuaeg.com 3

2 Sodiaagimärki,kes Kõige Tõenäolisemalt Kogevad Küllust teisipäeval 21 mai 2024

1. Sõnn (20. aprill – 20. mai) Sõnnidele on see päev eriti soodne finantsilise külluse