Tervis

Kollane riskitase on saavutatud – Teadusnõukoja juht Toivo Maimets, on aeg loobuda maskinõudest!

Vahendame www.telegram.ee artiklit.

Teadusnõukoja juht Toivo Maimets sai eelmisel nädalal seoses oma “maskid peavad jääma kohustuslikuks” retoorikaga üsna palju kriitikat, sh ka teadlastelt endilt. Eile võttis ta juba sõna vihjates peatsele maskidest loobumisele ja kommenteeris, et maskide efektiivsus on “nullist igal juhul parem”… Loobumiseks on Maimetsa arvates vaja siiski saavutada müstiline kollane tase, mis vähemalt kriis.ee lehel välja toodud riskitasemete kriteeriumite järgi on juba käes!

Möödunud nädalal pöördus Maimetsa poole Facebookis teadlane, arst ja ettevõtja Ain Aaviksoo, kes palus teadusnõukoja juhil viidata konkreetselt vähemalt paarile nendest suurest hulgast teadusuuringutest, millest lähtudes saab väita, et maskide kandmine on kuidagimoodi tõhus epidemioloogiline meede haiguse leviku piiramiseks.

Postituse all läks lahti elav arutelu, kus Maimetsa poolt viidatud uuringud mitme teise teadlase poolt sõelapõhjaks lasti.

Ka Telegram pöördus teadusnõukoja juhi poole avaliku kirjaga “palun esitage tõendid maskikandmise vajalikkuse kinnituseks“.

Toivo Maimets: maskid võiksid kaduda, kui jõuame kollasele tasemele

Maimets täpsustas 21. märtsil usutluses ERR-ile, et seni ei ole valitsus teadusnõukojalt küsinud, et millal võiks olla sobiv hetk maskikohustuse kaotamiseks.

“Päris selge on see, et maskid ei aita sajaprotsendiliselt ei nakatumist vähendada, ei haigestumist vähendada ega surmasid vähendada. Samas on nende efektiivsus nullist igal juhul parem,” kommenteeris Maimets.
Maimets leidis, et “Eesti ühiskonnas võiks avalikes kohtades maski kandmise kohustus kaduda siis, kui Eesti on koroonaviiruse riskimaatriksis jõudnud punaselt tasemelt kollasele”.

Kuid Maimets eksis siinkohal, sest juba ammu ei ole me ametlikult mitte punasel vaid oranžil tasemel ja kriis.ee lehe kriteeriumite oleme me tegelikult juba kollasel tasemel.

Loe edasi SIIT
Allikas: www.telegram.ee

Jaga
Back to top button