Friday , 17 September 2021
DSC01282 scaled

Kõikides Lõuna-Eesti haiglates peale Jõgeva haigla on praegu COVID-patsiendid, kannatab plaaniline ravi

Lõuna-Eesti haiglad on juba praegu jõudnud selle piirini, et kui COVID-haiglaravi vajavate haigete arv veelgi kasvab, tuleb hakata vähendama plaanilist ravi, ütles ERR-ile terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule.
Kõrge nakatumisnäit Lõuna-Eesti maakondades tähendab, et haiglaravi vajavate koroonahaigete arv on kasvanud ning kõikides Lõuna-Eesti haiglates peale Jõgeva haigla on praegu COVID-patsiendid, ütles Sule.

Üle Eesti on praegu väikseim COVID-haigete arv Järvamaa haiglas ja Narva haiglas, ülejäänutes on neid kuus või rohkem, ütles Sule. Kõige suurem koormus on Tartu Ülikooli kliinikumis, kus koroonapatsiente on 52, neist üheksa vajab kolmanda astme intensiivravi.

“Kliinikumi koormus on suur ja väljakutse sellega hakkamasaamiseks ka,” nentis Sule.

Sule sõnul mõjutab koroonapatsientide arv kõige rohkem väiksemaid Lõuna-Eesti haiglaid ning patsientide arvu suurenemisel saab kannatada plaaniline ravi.

“Kui numbrid veel kasvavad, hakkab see kindlasti plaanilise ravi mahtu puudutama. Oleme selles faasis, et loodame seda tasakaalu (koroonaravi ja plaanilise ravi vahel) säilitada, aga Lõuna-Eesti haiglates tasakaalu säilitamine olukorras, kus on näha pidevat kasvu, on loomulikult keeruline.” ütles Sule.
Sule märkis, et olukorra teeb keerulisemaks seegi, et märkimisväärne arv haiglate töötajatest tegeleb praegu vaktsineerimisega, näiteks kliinikumis tegeleb kaitsepookimisega ligikaudu sada inimest.

“See tähendab, et meil on tegelikult inimesi, kes panustavad, et haiglaravi vähem vaja läheks, päris palju, aga see omakorda vähendab võimekust, et midagi ümber korraldada,” lausus Sule.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

17.09 Ööpäevaga tuvastati 532 uut covid-19 haiget, suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest.

17. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 154 inimest. Kokku on haiglas 174 …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Hooldekodudes ja tervishoiuasutustes peab personal olema 100% vaktsineeritud ja seda peaks sätestama seadus.

Uudiseid lugeda on viimasel ajal päris hirmus: vaktsineeritus Eestis on madal ja tekivad üha uued …

vaktsiin

USA ravimifirmad Pfizer ja Moderna teatasid, et nende koroonavaktsiinide efektiivsus aja jooksul väheneb. Efektiivsuse taastab kolmas süst.

Pfizer esitas kolmapäeval uuringu, mis viitas, et vaktsiini efektiivsus väheneb aja jooksul loomulikul toimel. Vaktsiini …

13074736t1hd2da

16.09 Ööpäevaga tuvastati 510 uut covid-19 haiget, suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest.

16. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 144 inimest. Kokku on haiglas 162 …