Friday , 17 September 2021
DSC01282 scaled

KOHUTAV: Islandil on haiglas enamus raskes seisus koroonapatsientidest täielikult vaktsineeritud.

Islandil on enamus raskes seisus koroonapatsientidest haiglas täielikult vaktsineeritud. Kokku on raskes seisus 23 koroonapatsienti, kellest 17 on täielikult vaktsineeritud ja 6 vaktsineerimata.

Kokku on Islandil haiglas 30 koroonapatsienti. Kokku on käimasoleva neljanda laine ajal olnud Islandil haiglas 73 koroonapatsienti, kellest kaks kolmandikku on olnud vaktsineeritud, vahendab Iceland Monitor.
Keskmine haiglapatsientide vanus on Islandil 65 eluaastat. Intensiivis on ravitud kokku 11 patsienti, kellest üle poole ehk 6 on olnud täielikult vaktsineeritud.

Islandil on viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta tuvastatud Maailma terviseorganisatsiooni andmetel 400 koroonaga nakatumist. Võrdluseks, Soomes on vastav number 176 ja Eestis 255.

New York Timesi ülevaate järgi on Islandil täielikult vaktsineeritud 71 protsenti elanikest. Võrdluseks, Soomes on vastav number 43 protsenti ja Eestis 39 protsenti.

Iceland’s main ICU strained by new Covid-19 cases
The Intensive Care Unit of the National University Hospital of Iceland (Landspitali) is being strained by the recent increase in Covid-19 cases. Mbl.is reports that currently 30 people are hospitalized with Covid-19, thereof 7 in intensive care and 23 in the Emergency Department.

 

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

Pfizeri vaktsiin

Portugali arst võttis sõna laste vaktsineerimise vastu: oma lapsi ja lapselapsi ta vaktsineerida ei luba

Tunnustatud Portugali arst ja endine presidendikandidaat Fernando Nobre võttis sõna Portugali otsuse vastu lasta üle …

istock 000011686797small

Gripivaktsiin jõudis Eestisse

Ravimiameti teatel jõudis gripivaktsiini esimene tarne uueks gripihooajaks Eestisse. Tänavu tuleb Eestisse suurem kogus gripivaktsiini …

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Hooldekodudes ja tervishoiuasutustes peab personal olema 100% vaktsineeritud ja seda peaks sätestama seadus.

Uudiseid lugeda on viimasel ajal päris hirmus: vaktsineeritus Eestis on madal ja tekivad üha uued …

vaktsiin

USA ravimifirmad Pfizer ja Moderna teatasid, et nende koroonavaktsiinide efektiivsus aja jooksul väheneb. Efektiivsuse taastab kolmas süst.

Pfizer esitas kolmapäeval uuringu, mis viitas, et vaktsiini efektiivsus väheneb aja jooksul loomulikul toimel. Vaktsiini …