Friday , 17 September 2021
F Politsei 2

KOHUTAV: Esimesel koolipäeval jõid alaealised enne aktust ennast TÄIS.

Mupo inspektorid avastasid tarkusepäeval ühe linnaosa pargist seltskonna 14-15-aastaseid noori, kes lillekimbud käes, viinapudelit ringi lasid ja sealt julgust võtsid.

„Noored olid enda arvates hea peidukoha leidnud. Nad leidsid, et enne aktusele minekut tuleb pärast väga pikka viirusest tulenevat eemalolekut koolimajast julgust võtta, samuti oli sõprade nägemine neile nii rõõmsaks sündmuseks, et seda tuli tähistada,“ rääkis Uudeväli.
Lisaks konfiskeerisid mupo inspektorid täna, 2. septembri hommikul ühelt kooli tõttavalt alaealiselt noormehelt ära e-sigareti. „Kahju küll, aga nüüd tuleb noortel oma tegude eest korrakaitsjatele ning emal-isale selgitusi jagada,“ lausus Uudeväli.

Esimesel koolipäeval olid korrakaitsjad väljas koolide juures asuvatel keerulisematel ristmikel ja ülekäiguradadel. Mupo piirkondlikud inspektorid olid valdavalt väljas oma linnaosade koolide juures. Kokku valvas koolijütside turvalisust 19 mupo inspektorit üheksas erinevas kohas Nõmmel, Hiiul, Haaberstis, Põhja-Tallinnas, Kesklinnas ja Lasnamäel.

„Kõik laabus kenasti, lapsed olid rõõmsad ja elevil. Eriti muidugi esimesse klassi minejad ja seda elevust jätkus ka nende vanematele,“ kommenteeris esimest septembrit mupo menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Triin Uudeväli, kes ka ise oli sel päeval väljas Nõmme gümnaasiumi ülekäiguraja juures.
„Väga ohtlik koht,“ kommenteeris Uudeväli „Üks lillesülemiga koju tõtanud õpetaja kinnitas sama ning ütles, et õnneks pole seal ühtki rasket õnnetust koolilastega juhtunud. Aga see ülekäik tuleks kindlasti üle vaadata ja tema asukoht turvalisemasse kohta maha märkida“.

Jaga

Vaata ka:

Anti Poolamets

KUUM: Politsei alustas kriminaalmenetlust riigikogu liikme Anti Poolametsa vastu

Täna hommikul alustati kriminaalemenetlus 3. septembril aset leidnud juhtumi osas, kus Rakveres Tallinna tänava hoones …

kohus

Kohtusse pöördumise riigilõiv tõuseb sada protsenti

Justiitsministeeriumis valminud eelnõu järgi tõstetaks kohtusse pöördumisega seotud riigilõivusid senisega võrreldes 40 kuni 100 protsenti …

Signe Riisalo 1

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Vaktsineerimisest keelduv inimene ei TOHI tööd teha.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ütles, et kuigi koroona vastu vaktsineerimine on vabatahtlik, ei peaks vaktsineerimisest keelduv …

covid scaled

Reoveeuuring nädal: viirus on üle Eesti ühtlaselt laiali

Viimase nädalaga pole Tartu Ülikooli teadlaste juhitava reoveeuuringu põhjal koroonaviiruse levik Eestis tõusnud. Pigem saab …