Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised

Kohus mõistis süüdi Leila Ehalaane, koera julmas kohtlemises ja näljutamises. Kahjuks koer suri.

Harju maakohus mõistis esmaspäeval tingimisi vangi Leila Ehalaane, kes jättis möödunud aasta augustis koera korteris mitmeks päevaks abitusse seisundisse, mille tagajärjel koer suri

Kohus karistas Ehalaant looma julma kohtlemise ja hooletusse jätmise eest kaheksa kuu pikkuse vangistusega, mida ei pöörata täitmisele, kui ta ei pane ühe aasta ja kolme kuu pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Lisaks peab Ehalaan tasuma menetluskuludena 1110 eurot. 

Kohtuniku küsimusele, kas ta on kokkuleppega nõus, vastas Ehalaan, et mis tal üle jääb. “Mida see peaks tähendama?” väljendas kohtunik mõistmatust. “Et ma siis nõustun, kuigi seal on mõned valeväited.” Selgitada süüdistatav seda aga ei soovinud. Kohtus oli Leila Ehalaan üleolev ja kohtunik pidi teda korralekutsuma.

Kohtusaalis rääkis prokurör, et Ehalaan jättis Xanderi-nimelise koera abitusse seisundisse ja kohtles teda julmal viisil. „Sellega põhjustas ta koerale füüsilist valu ja vaimseid kannatusi. Koeral puudus vesi ja toit. Põrandal vedelesid koera jaoks eluohtlikud ravimid. Koer oli korterisse oksendanud, põrandal olid väljaheited. Tal oli ligipääs lõhnaõlidele ja kodukeemiale, tal oli kaelas valu põhjustav ogadega kaelarihm,” kirjeldas prokurör. 

Paljassaarde loomade varjupaika viidud koeral tuvastati koeral vedelikupuudus, ta seljal oli karvutu laik ja koer oli tugevalt alakaalus. Nälginud ja vedelikupuuduse käes kannatanud koer oli toitunud riietest, ravimitest ja kodukeemiast. Kaks päeva hiljem toimetati koer tema tervisliku seisundi tõttu operatsioonile loomade kliinikusse, kus ta suri ööl vastu 12. augustit.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!