Uudised

Kohus mõistis Alari Kivisaare vastase petitsiooni loonud aktivistilt Katrina Raiendilt A.Kivisaare kasuks välja 3000 eurot.

2020. aastal lõi Katrina Indiana, kodanikunimega Katrina Raiend Alari Kivisaare vastase petitsiooni, kui kuulajaid ärritas toona Sky Plusi hommikuprogrammis USA massirahutusi kommenteerinud saatejuhtide Alari Kivisaare, Kristjan Hirmo ja Maris Järva julge sõnakasutus. „Kas mustanahalise näol oli tegemist mingisuguse pätiga, ma ei ole süvenenud,“ küsis Kivisaar eetris. Kivisaar pöördus kohtusse. Läinud nädalal mõistis Harju maakohus Raiendilt Kivisaare kasuks mittevaralise kahju eest välja hüvitise 3000 eurot.

Kohus kohustas eemaldama portaalis www.change.org loodud petitsiooni „Avalik petitsioon Sky Mediale Alari Kivisaare raadioeetrist eemaldamise kohta“ lausest „Viimase nädala hommikuprogrammis Alari Kivisaare poolt välja öeldud rassistlikud avaldused on viimane piisk kuulajate taluvuse karikas“ sõnad „rassistlikud avaldused“ ja lausest „Tunnistades oma täielikku teadmatust olukorrast, levitab ta valeinformatsiooni ja kasutab rassistlikke stereotüüpe“ sõnad „levitab ta valeinformatsiooni ja kasutab rassistlikke stereotüüpe“, vahendas Kivisaare esindaja Robert Sarv. Ta märkis kohtuotsuse kohta, et juriidiliste nüansside osas võib vaielda, aga sisus võitsid nad täielikult.

Loe ka:  Kohus võttis Alari Kivisaare nõude kahjutasuna 75 000 eurot Katrina Raiendi vastu menetlusse.

Allikas. Õhtuleht

Jaga
Back to top button