Tervis

Kohtla-Järvel süstis kooliõde lapsele kogemata kolmanda doosi koroonavaktsiini

Möödunud nädalal süstis Kohtla-Järve Ahtme põhikoolis meditsiiniõde kaks vaktsiinidoosi saanud lapsele kolmanda Covid-vastase kaitsesüsti, mis oli mõeldud teisele õpilasele.

«Tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, sest isiku tuvastamisel tehti oluline viga, aga õnneks ei toonud see kaasa traagilisi tagajärgi ja lapse tervis ei kannatanud,» ütles värskelt uurimisraportiga tutvunud Ida-Viru keskhaigla ülemarst Toomas Kariis Postimehele.

Kohtla-Järve Ahtme põhikooli õpilasi käib vaktsineerimas Ida-Viru keskhaigla töötaja, kes tegutseb samas kohas aastaid ka kooliõena.

Neljapäeval tuli õel Covid-19 vastu vaktsineerida neli õpilast, kellest ühe asemel jõudis kabinetti vale laps. «Kooliõde kutsus nimekirjas oleva lapse välja. Kohale saabus aga sama eesnime ja sarnase perekonnanimega õpilane,» tõdes Kariis. Kui õde kabinetti sisenenule teatas, et talle on kavas teha Covidi-vastane kaitsesüst, vastas nooruk, et on juba vaktsiini saanud.

Segaduse klaarimiseks helistas kooliõde lapsevanemale. Õde tegi aga kõne emale, kelle last ta oli oodanud, mitte emale, kelle laps kabinetis istus.

Loe edasi SIIT

Allikas Postimees.ee

Jaga
Back to top button