Thursday , 2 December 2021
Koorija rohelise teega

Kodune jalakoorija rohelise teega

Taaskord on kätte jõudnud lühikeste varrukate ja jalgu paljastavate seelikute aeg. Küsimus on aga selles, kuidas jalad pärast pikka talve jälle suveks ette valmistada? Selleks sobib suurepäraselt rohelise tee ja kookosõliga jalakoorija, mis ühtaegu niisutab ja eemaldab surnud naharakud.

Pole just palju uurimistöid, mis käsitleksid rohelise tee positiivset mõju nahale, aga näiteks Jaapanis kasutatakse rohelist teed sageli naha rahustamiseks ja ravimiseks. Kõlab üsna veenvalt, kas pole? Siinse koorija koostisainete hulka kuulub nii vedelal kujul roheline tee kui rohelise tee pulber (matcha). Tegelikult ei olegi tingimata vaja mõlemat kasutada, aga pulbri kujul roheline tee annab koorijale imeilusa rohelise värvi.

Sõltuvalt konkreetsest nahatüübist ja eelistustest võib koorija valmistamiseks kasutada nii suhkrut kui soola. Suhkur on mõnevõrra õrnem ja suhkrukoorija sobib ka näo peal kasutamiseks. Sool seevastu on teralisem ning seda on targem kasutada üksnes keha peal.

Lisaks on see suurepärane võimalus kasutada rafineerimata kookosõli. Selle magus lõhn ja maitse võib mõne jaoks köögis kasutamiseks pisut liiast tunduda, aga toidu sees intensiivsena näiv aroom jääb nahal meeldivalt õrn.

Rohelise tee ja kookose koorija

Matcha

Koostisained

  • üks teekotike rohelise teega
  • veerand tassi ehk umbes 60 ml filtreeritud vett
  • veerand teelusikat matcha pulbrit
  • üks tass kookosõli
  • pool tass soola või suhkrut
Juhised

  • Esmalt tuleb veest ja teepakist valmistada üks kange tassike rohelist teed. Enne kasutamist tuleb lasta sel toatemperatuurini jahtuda või mõneks ajaks külmkappi panna.
  • Seejärel tuleb kausi sees kokku segada õli, suhkur ja rohelise tee pulber, lisada segule umbes 30 ml jahtunud rohelist teed ning kõik uuesti korralikult läbi segada. Kes matcha pulbrit ei kasuta võib segule lihtsalt ülejäänud 30 ml teed lisada.
  • Segu on kõige parem hoida õhukindlalt suletavas anumas ning kasutada duši all käies naha õrnaks koorimiseks.

Märkused:

  • Soolakoorijat on soovitatav kasutada üksnes kehakoorijana, mitte näo peal. Kasutada üks kuni kaks korda nädalas.
  • Suhkrukoorijat ei soovitata näonahal kasutada sagedamini kui kord-kaks nädalas. Kehakoorijana võib seda kasutada kuni kolm korda nädalas.
Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

laps

Irja Lutsar: Eestis saab aasta lõpus vaktsineerida COVID-19 vastus 5-11.a lapsi. Ja igal juhul tuleb lapsi vaktsineerida.

„Uuringud on kinnitanud, et COVID-19 vastane vaktsineerimine on tõhus nii nakatumiste kui haigestumiste, eriti raskete …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

covid 19 g829362110 640

01.12 Ööpäevaga tuvastati 588 uut covid-19 haiget. Suri 3 koroonaviirusega nakatunud inimest

1. detsembri hommikuse seisuga on haiglas 275 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 225 vajab haiglaravi raskeloomulise …