maasikad
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kodumaised maasikad jõudsid turule, hind lööb jalust.

Balti jaama jõudsid turule esimesed Eesti maasikad, mis kauba maitsjate sõnul lausa suus sulavad. Maasikad pole pärit küll avamaalt, vaid on tunnelis kasvatatud. Kilo eest peab välja käima olenevalt sordist aga koguni 18 või 20 eurot. Samast letist saab soetada ka kohalikku kurki hinnaga 5.90 kilo.

„Maasikad ja kurgid pärinevad meie oma talust, ainult mesi on Sootalu oma,“ rääkis müüja Juulius Põlvamaal tegutseva Joosepi talu leti tagant. Ehkki praegu saab Juuliuse käest vaid üksikuid värskeid kaupasid, siis lubas noormees toiduvaliku peatset rikastumist. Samuti hindade odavnemist.

„Esialgsete plaanide järgi jääme vähemalt 30. septembri lõpuni siia kaupa müüma,“ selgitas ta. „Praegu on meil müügil tunnelis kasvatatud maasikad, aga peagi on tulemas ka avamaamarjad. Sellele järgnevad juba vaarikad, seejärel tomatid ja ülejäänud hooajaline kaup, mis vastavalt valmimisel ja küpsemisele ka meie lettidele jõuab.“

Kreeka maasikad vaid 4 eurot kilo

Lisaks Eesti maasikatele ja kurkidele saab kohalikest kaupadest juba ka rabarberit (alates 4.90 kilo), rohelist sibulat (alates 5.90 kilo), peterselli (12 eurot kilo), tilli (15 eurot kilo), koriandrit (17 eurot kilo) ja karulauku (üks kimp 2.50)

Müüja Kai, kes alustas värskete saaduste välimüüki Balti jaama turul ligemale kuu aja eest, Eesti maasikatega veel paraku hiilata ei saa. Küll aga on tema pakutavate Kreeka maasikat kilohind kohalike tunnelimaasikatega võrreldes kordades soodsam: ainult 4 eurot kilo. Needki marjad maitsevad üsna magusasti, ehkk varakult valminud kohalike tunnelimaasikatega siiski võistelda ei saa.

„Eks maasikate valmimine võtab veel veidi aega, aga värsked Eesti kurgid ja rabarber on ka meie letis juba täiesti olemas,“ rääkis Kai. Müüja sõnul on Eesti maasikaid ja kauba täienemist ka muu kohaliku toodanguga peagi oodata. „Lisaks maasikatele hakkavad valmis saama ka kodumaised tomatid ja teised viljad, mis praegust, Hollandist ja Poolast pärit kaupa vaikselt asendama hakkavad.“

Saadaval ka suvelilled ja toidutaimed

Ometi maksab ka eksootilisemate kaupade sõpradel Balti jaama turust läbi astuda. Nii näiteks saab välismaist mustikat soetada hinnaga 10.90 kilo, vaarikat ja põldmarja hinnaga 23.90 kilo, aprikoose 10.90 eurot kilo, nektariine ja virsikuid hinnaga 12.60 kilo ning mureleid alates 14 eurost kilo.

Kõige enam hakkavad turul silma aga hiigelvirnadesse laotud ja eeskätt Iraanist pärit arbuusid, mille kilohind algab 2-3 eurost.

„Meie arbuuse kiidavad nii kohalikud ostjad kui ka mujalt pärit turistid,“ kinnitas müüja Aljona.

Lisaks leiavad aiandussõbrad turult laia valiku nii suvelillede kui ka toidutaimede istikuid. Tomati-, paprika- ja kurgitaimed maksavad 1-2 eurot tükk, belargoonide ja teiste populaarsete aiataimede hinnad hakkavad aga 2-3 eurost.

Vaata ka:

saased

Asetage see oma koju ja te ei näe enam kunagi kärbseid ega sääski – looduslik vahend

Tutvustage seda looduslikku vahendit oma kodus ja jätke hüvasti kärbeste ja sääskedega. Kärbsed ja sääsed

michelin star

Michelin tunnustas 35 Eesti toidukohta ja säilitas kahe restorani tärnid

Michelin Guide Estonia tunnustas tänavu Eestis 35 restorani. 180° by Matthias Diether säilitas kaks tärni