Uudised

Koalitsiooninõukogu ei jõudnud uutes meetmetes kokkuleppele ka täna kolmapäeval.

Koalitsiooninõukogu ei jõudnud energiahindade kompenseerimise meetmetes kokkuleppele ka kolmapäeva hommikul, ütles ERR-ile Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Koalitsiooninõukogu läbirääkimiste neljandal päeva hommikul kokkuleppele ei jõutud ning arutelu jätkub, nagu on viimastel päevadel juba traditsiooniks saanud, ütles Ratas.

Ratas lisas, et enne kui aruteluga saab edasi minna, on vaja täpsustada teatud andmeid. “On vaja saada teada energiahindade teatud arvutusi, et kas on võimalik teha mingeid energiahindade kompensatsioonimeetmeid või mitte, see on hetke seis,” lausus ta.

Arvutatakse teoreetilisi võimalusi, kuidas kompenseerida energiahindu, ning andmeid tuleb täpsustada, lisas Ratas.

Ratase sõnul on Keskerakonna seisukoht endiselt, et uus meetmete pakett oleks nullbürokraatiaga.

Ratas ei nõustunud ütlema, kas Keskerakond on läbirääkimistel tulnud enda välja pakutud meetmete paketi maksumusest, mis on ligikaudu 170 miljonit eurot, madalamale ning vastu Reformierakonnale, kelle juhid on välja pakkunud mitu korda väiksema maksumusega toetuste paketti.

“Ma loodan, et mõistate, et ei ole mõistlik läbirääkimiste keskel, kui ei ole teada, kas need läbirääkimised üldse jõuavad lõpule või ei jõua, mis on see maht. Kui see info on koos, kui see osa on läbirääkimistel läbi, siis me anname teada,” lausus ta.

“Täna oli tõsine arutelu, seda ma ütlen küll, aga kuidas seda hinnata, kas see oli parem või halvem, siin ma jään hätta,” lisas Ratas.

Reformierakonna juht, peaminister Kaja Kallas ütles teisipäeval, et tema hinnangul peab valitsus tegema teaduspõhiseid otsuseid ja toetama neid argumentidega. Kallase sõnul pole praegu piisavalt andmeid, et otsustada, kas juba otsustatud toetusmeetmed aitavad inimesi piisavalt või mitte. “”Koalitsioonipartner (Keskerakond) tahab teha uusi meetmeid, mitte ära oodata andmeid,” märkis ta.

Keskerakonnast öeldi ERR-ile, et läbirääkimised koalitsiooninõukogus peaksid jätkuma veel kolmapäeval.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button