>
Erakorralised uudised
covid kiirtest

Kiirtestimine koolides jätkub ka õppeaasta teises pooles

Haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik märkis kolmapäevasel pressikonverentsil, et nii nagu selle õppeaasta alguses, nii ka õppeaasta teises pooles on kõige olulisem koolide avatuna hoidmine ja kontaktõppe tagamine.

“Oluline on koolide avatuna hoidmine, kontaktõppe tagamine. Kiirtestimine peab jätkuma ka õppeaasta teises pooles ning olema tagatud juunikuuni,” märkis ta.

Sanniku sõnul tuleb kahel järgneval nädalal korraldada testimist kaks korda nädalas kogu kooliperele.

Kiirtestimine on oma tõhusust tänaseks tõestanud




“Oleme ministeeriumi poolt saatnud koolidele suunised, et järgmisel kahel nädalal korraldataks kiirtestimist kaks korda nädalas. Varem paluti testida vaktsineerimata inimesi, kuid nüüd on terve koolipere testimine vajalik,” selgitas ta.

“Kuna koroona levik on endiselt laialdane, siis selline soovitus koolidele anti. Kiirtestimine on oma tõhusust tänaseks tõestanud,” kinnitas Sannik.

Sanniku sõnul on haridusministeerium küsinud koolidelt iganädalast tagasisidet ning sellist seiret jätkatakse ka järgmisest nädalast ja andmeid ootab ministeerium igaks reedeks kella 14-ks.

Sanniku sõnul on jätkuvalt tungivalt soovitatav kanda siseruumides ja ka koolibussides maske, mis vähendab viiruse levikut.

Härma: Eesti COVID-19 olukord ei ole praegu raske

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma märkis kolmapäevasel pressikonverentsil COVID-19 hetkeolukorra kohta, et Eestis ei ole olukord hetkel tõsine.

“Eesti COVID-19 olukord ei ole raske, kuigi rahvusvaheliselt vaadates oleme punases. Liiga optimistlik ei tasu omikroni suhtes olla, kuid natuke siiski,” leidis ta.

“Kui vaatame kahenädalast trendi, siis haiglaravi vajavate inimeste hulk on stabiilne,” märkis Härma.

Tema sõnul on kõrge nakatumiste juurdekasv ootuspärane omikrontüve ning pühade tõttu. “Kõige rohkem nakatuvad inimesed pereringis. Näeme ka seda, et teadmata nakatunute osakaal püsib jätkuvalt alla 15 protsendi. See näitab, et kehtivad meetmed töötavad,” ütles Härma.

Tema sõnul on kindlasti järgmisel ja ülejärgmisel nädalal näha nakatumiste tõusu ja seda jaanuari lõpuni välja. “Paljud tulevad tagasi reisidelt, mis toob kaasa kõrgema nakatumise. Ka vaktsineeritud inimeste nakatumine on kasvutrendis, kuid on näha, et tõhustusdoos toimib,” selgitas Härma.




Härma lisas, et Euroopa riikides võetakse praegu uue tüve pärast vastu uusi otsuseid, kuid mis saab Eestis, pole veel selge.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik leidis, et olukord on siiski ärev, sest kiire nakatumiste kasv ja omikron toob kaasa teadmatust.

“Nakatumiste kasvukiirus ületab praegu kõiki varasemaid laineid. Tõhustusdoos on hetkel parim kaitse viiruse vastu. Mittevaktsineeritutel pole mõtet loota, et läheb õnneks. Ei pruugi minna,” nentis ta.

Vaata ka:

86631289 1547912678707590 8267855638718054400 o 1547912675374257

Muna värskust saab kindlaks teha nii…

Muna värskust saab kindlaks teha nii…

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister välisoperatsioonidel teeninud kaitseväelastele: tänu teile on Eesti vaba ja turvaline

„Eesti on vaba ja turvaline tänu teie tööle ja pühendumusele,“ tunnustas peaminister Kristen Michal rahvusvahelistel