Saturday , 31 July 2021
kiirabi

Kihutamise tõttu juhtub üha rohkem liiklusõnnetusi

Kihutamise tõttu juhtub üha rohkem liiklusõnnetusi

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) statistika kohaselt registreeriti maikuus 2570 liikluskindlustusjuhtumit, mida on 30 protsendi võrra rohkem võrreldes eelmise aasta maiga.

LKF-i kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul on tänavu liiklusõnnetuste arv taastunud koroonakriisieelsele tasemele. „Kui piirangute ajal liiklussagedus vähenes, siis tühjematel teedel tõusid sõidukiirused. Kasvas kokkupõrgete ja teelt väljasõitude osakaal, sest kihutades kaotati auto üle kontroll,“ ütles Reimets.
„Nüüd on tavapärane elu taastumas ja liiklejaid rohkem. Sõidukiirused on aga paraku ikka suuremad, mistõttu õnnetuste arv ilmselt jätkab kasvamist,“ sõnas Reimets.

Tänavu viie kuuga on registreeritud 13 970 liikluskindlustusjuhtumit, mille kogukahju on 25 miljonit eurot. Neist 1000 liiklusõnnetust juhtus Eesti sõidukiga välismaal.

Reimets tunneb muret, et suvekuudel võib kihutamise tõttu inimvigastustega õnnetuste arv kasvada. „Suure sõidukiirusega vastassuunda kaldumisel või möödasõidul toimunud kokkupõrkel saavad sageli inimesed kannatada. Suviti on olnud traagilisemad ka ristmikel toimunud kokkupõrgete, tagant otsasõitude ja teelt väljasõitude tagajärjed,“ selgitas Reimets.
PZU Kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhataja Jaanus Tanne sõnul on suur kiiruse ületamine raske hooletus, mis annab aluse kahju hüvitamisest keeldumiseks. „Kui liiklusõnnetuse põhjustaja ületab kiirust rohkem kui 40 km tunnis, siis kannatanutele hüvitatakse kahju, aga hiljem nõutakse see süüdlaselt tagasi. PZU praktikas on traagilisemad õnnetused juhtunud Tallinnas, kus suurel kiirusel põhjustatakse inimestele vigastusi ja teistele autodele ulatuslikke kahjustusi,“ ütles Tanne.

Swedbanki liiklus- ja kaskokindlustuse valdkonnajuhi Eivo Kisandi hinnangul juhtub nutiseadme tõttu üha enam liiklusõnnetusi. „Isegi paar sekundit nutitelefoni jälgimist võib lõppeda eesolevale autole tagant otsasõiduga. Sageli kaldutakse ekraani vaadates oma sõidurajalt kõrvale või ei märgata teele sõitvat ratturit. Mida suurem on kiirus, seda pikema tee läbib sõiduk juhi tähelepanuta,“ ütles Kisand.

LKF on liikluskindlustuse registri pidaja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse lepinguta sõidukite sundkindlustaja. LKF hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab LKF liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Jaga

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Inglismaal hukkus raskes avariis Eesti autojuht

Lõuna-Inglismaal Doveri lähedal hukkus reedel liiklusõnnetuses Eestist pärit veokijuht. Kenti politsei teatel juhtus õnnetus reedel …

pension

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus Aasta algul teisest pensionisambast lahkuda otsustanud …

F Politsei 2

KUUM: Tallinnas lõi mees kahel politseinikul pea lõhki.

KUUM: Tallinnas lõi mees kahel politseinikul pea lõhki. Peretülile reageerinud politseipatrullile ei ennustanud tänavu märtsi …

lati

Läti pani Eesti koroonapiirangute kollasesse nimekirja.

Läti pani Eesti koroonapiirangute kollasesse nimekirja. Lätis laupäeval kehtima hakanud COVID-19 sisenemispiirangutega riikide kollases nimekirjas …