Erakorralised uudised
maple leaves gdb187bcf6 640

Keskkonnaagentuuri andmetel oli 2023. aasta september Eesti keskmisena 2,5 kraadi soojem kui norm.

Keskkonnaagentuuri andmetel oli 2023. aasta september Eesti keskmisena 2,5 kraadi soojem kui norm. Kõige soojem oli september Lääne-Eestis, kus keskmine õhutemperatuur oli 4,4 kraadi. Kõige jahedam oli september Ida-Eestis, kus keskmine õhutemperatuur oli 2,2 kraadi.

Septembrikuus purustati mitmeid soojarekordeid. 2. septembril oli Jõhvis õhutemperatuur 27,3 kraadi, mis on uus septembrikuu soojarekord. 24. septembril oli Tartus õhutemperatuur 25,4 kraadi, mis on uus septembrikuu soojarekord Tartus.

Soe september oli tingitud mitmete tegurite koosmõjust. Esiteks oli septembris ülekaalus lõuna poolt saabuv soe õhumass. Teiseks oli septembris vähe sademeid, mis soodustas maapinna kiiret soojenemist. Kolmandaks oli septembris vähe tuult, mis aitas hoida sooja õhku paigal.

Soe september oli hea uudis suve nautijatele, kuid see tekitas ka muret kliimamuutuste pärast. Soe september on osa kliimamuutuste mustrist, mille käigus on maailm muutunud keskmiselt soojemaks.tunesharemore_vertadd_photo_alternate

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!