Tuesday , 28 September 2021
Alar Karis

Keskerakonna ja Reformierakonna juhatused toetavad Alar Karise pürgimist presidendiks

Keskerakonna juhatus andis pühapäeval kogunenud erakonna volikogule soovituse toetada presidendikandidaadina Eesti Rahva Muuseumi direktorit ja endist riigikontrolöri Alar Karist.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et nii Alar Karis kui ka Tarmo Soomere on mõlemad väärikad ja tugevate kogemuste ning teadmistega kandidaadid, kuid laiapindsem ühisosa tundub olevat Karisel.

“Keskerakond on algusest peale rõhutanud, et meie eesmärk on valida tervele Eestile uus president riigikogus. Täna oleme konsultatsioonide tulemusel jõudnud seisukohale, et Alar Karise pole mitte ainult hea kandidaat, vaid tal võiks olla presidendivalimistel ka laiem toetus saadikute seas,” rääkis Ratas.
Karise suurimateks plussideks peetakse Ratase sõnul nii tema tugevat teadustöötausta, kogemust endise riigikontrolörina ja teadmisi riigi toimimisest ning selle korraldusest, aga ka tasakaalukust.

“Keskerakonna riigikogu fraktsiooniga kohtudes esitati kandidaadile mitmeid Keskerakonna jaoks põhimõtteliselt olulisi küsimusi ning nii kandidaat kui ka esitatud vastused jätsid fraktsioonile riigipea ametiks sobiva mulje,” tõi Ratas välja ning lisas, et riigikogus presidendi valimine on küll võimalik, kuid sõltub paratamatult kõigist parlamendierakondadest.

“See, et kaks suuremat erakonda riigikogus on leidnud ühiskandidaadi on kindlasti esimene ja vajalik samm, mis näitab tahet koostööks ja annab meile reaalse võimaluse valida Eestile uus väärikas president. Ma siiralt loodan, et Alar Karis pälvib ka teiste riigikogus esindatud erakondade toetuse ning suudame põhiseadusega parlamendile pandud ülesande edukalt täita,” ütles Ratas, tänades nii Tarmo Soomeret kui ka Alar Karist nõusoleku eest erakondadega kohtuda ning valmisoleku eest olema presidendikandidaat.

“Tegemist on olnud väga keerukate ja vastutusrikaste otsustega, mistõttu soovin tunnustada kõiki, kes olid valmis arutama, mõtlema kaasa ning leidma ühisosa selleks, et leida Eestile parim president,” rõhutas Ratas.

Reformierakonna juhatus kinnitas presidendikandidaadiks Alar Karise


Reformierakonna juhatus otsustas pühapäeval, et erakond toetab presidendivalimistel Alar Karist.

“Alar Karis on väärikas kandidaat riigipea ametikohale, keda saavad toetada kõik riigikogus esindatud erakonnad. Karis on nii riigikontrolöri kui Tartu ülikooli ja maaülikooli rektorina näidanud end tugeva ja tulevikkuvaatava juhina,” märkis erakonna juht Kaja Kallas.

Reformierakonna põhikirja järgi kinnitab erakonna juhatus erakonna kandidaadid kõrgetele ametikohtadele.

Jaga

Vaata ka:

ilm

ILM. Teisipäev 28.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..13°C

Pilves, üksikute selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti …

eur500

KUUM: Mees leidis Tartus Kuperjanovi tänavalt suure summa sularaha ja viis politseisse.

Mõni päev tagasi leiti Tartus Kuperjanovi tänavalt suurem summa sularaha, mis ootab nüüd politseis oma …

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …