Friday , 24 September 2021
covid19 triniti scaled

Keskerakonna fraktsioon otsib asjatundjatega võimalusi kaotada COVID-19 piirangud

“Praegune olukord annab võimaluse arutada piirangutest loobumist – vaktsineerimise teel, aga ka läbipõdemisel saavutatud kaitse tase on kõrge,” ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.
Riigikogu Keskerakonna fraktsioon arutab kolmapäeval peetaval seminaril asjatundjatega, kuidas jõuda COVID-19 pandeemia tingimustes piirangutevaba Eestini.

“Taanis on täielikult vaktsineeritud üle 70 protsendi kogu elanikkonnast ja see andis neile võimaluse loobuda alates 10. septembrist kõikidest koroonapiirangutest. Samuti liiguvad piirangute leevendamise kursil Soome ja Rootsi. Taanlaste, soomlaste ja rootslaste eeskuju võiks olla eesmärgiks ka Eestile – ühiselt pingutades saame nautida tavapärast elukorraldust,” lisas Karilaid.

Keskerakonna aseesimehe sõnul on Eestis vaktsineerimisvõimalusi oluliselt laiendatud ning see on taganud parema kättesaadavuse.

“Vaktsineerimine annab kõige tõhusama kaitse koroonaviiruse vastu. Vaktsineerimisbusside kasutuselevõtt, kaubanduskeskuste tuur ja vaktsineerimisvõimaluste loomine koolides on teinud süsti saamise mugavaks. Kindlasti arutame, kas vaktsineerimise kõrval on ka muid meetmeid, mis aitaksid piiranguid kaotada. Eesmärk on meil kõigil ühine – naasta harjumuspärase elukorralduse juurde,” märkis Jaanus Karilaid.

Riigikogu konverentsisaalis toimuval seminaril teevad ettekande ning osalevad arutelus teadlased Irja Lutsar, Krista Fischer, Andero Uusberg, Andres Merits ja Pärt Peterson, samuti Riigikogu esimees Jüri Ratas ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Olukorrast Hiiumaal annab ülevaate Palade Põhikooli direktor Antti Leigri.

Huvilistel on võimalik seminari ka video vahendusel jälgida.
PÄEVAKAVA

Jaga

Vaata ka:

laps

OLULINE: Alaealiste jaoks muutub reisimise ja koolisisese huviharidusega seonduv COVID regulatsioon

Valitsus täpsustas COVID regulatsiooni seoses laste ja alla 18aastaste või sel õppeaastal 19aastaseks saavate noorte …

relv

Raplamaal toimus tulistamine.

Neljapäeval 23.09 laekus politseile teade, mille kohaselt Aespas ühe busspieatuse juures kuuldi laske. Väljakutsele reageerinud …

RK Mart Helme

Mart Helme: Irja Lutsar ei ole teadlane, ta on saamatu pensionär.

Eesti Vanemate liikmetega kohtumisel seadis EKRE aseesimees Mart Helme kahtluse alla teadusnõukogu juhi Irja Lutsari …

203382864 10227024274727464 544050193774459810 n scaled

POLITSEI PALUB ABI! Kas nägite pealt, kes laskis Vändras toonekurge, mille tagajärjel ta suri.

Pärnu politseijaoskond palub abi, selgitamaks välja, mis juhtus möödunud kuul Vändras valge-toonekurega, kelle vigastused olid …