Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
light bulb gacc664c93 640

Keskerakond pakub välja energiahindade kompenseerimise paketi

Keskerakonna juhtkond ja riigikogu fraktsioon otsustasid tulla välja uue toetusmeetmete paketiga kõrgete energiahindade kompenseerimiseks nii kodutarbijatele kui ka juriidilistele isikutele.

Lühiajalised meetmed oleksid juriidilistele isikutele elektri võrgutasu kompenseerimine täiel määral; kõikidele gaasitarbijatele poole arvest kompenseerimine ja kodutarbijatele poole elektritarbimise kompenseerimine, vahendab BNS.

Keskerakonna ettepanekute kogumõju kolmeks kuuks on hinnanguliselt 170 miljonit eurot.

Pikemaajalised meetmed oleksid Keskerakonna teatel kodutarbijatele 20 protsendi kompenseerimine päikesepaneelide paigalduskuludest ja tuuleparkide rajamise tempo tõstmine.

“Elektri hinnatõus on juba jõudnud toiduainete hindadesse ning hakkab õige pea peegelduma vastu tarbekaupade ja teenuste hinnasiltidelt,” lausus riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. “Riigil on olemas võimalused elanikele abikäsi ulatada, seda nii lühiajaliste meetmete kui ka pikaajaliste lahenduste osas. Elekter ei saa olla luksuskaup. On vastutustundetu käed rüpes pealt vaadata, kuidas paljudel inimestel tuleb valida kommunaalkulude tasumise ja igapäevase toidukorvi vahel.”

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!