Neljapäev , 28 september 2023
Erakorralised uudised

Keskerakond end mõjuvõimuga kauplemises süüdi ei tunnista

Keskerakond ei tunnista end mõjuvõimuga kauplemises süüdi ja väidab, et ei ole Tallinna linna otsuste tegemisel mõjutanud.

Keskerakonna peasekretäri Andre Hanimägi sõnul on Keskerakond arvestanud sellega, et menetlus liigub edasi ja tuleb ühel hetkel ka süüdistus. “Meie end süüdi ei tunnista. Erakonnal ei ole olnud mingisuguseid tegevusi, mis oleksid mõjutanud kuidagi linna otsuseid. Linn ise on omalt poolt läbi viinud sisekontrolli tegevusi, arusaamaks miks servituudi tasu oli ühel hetkel kõrgem ja teisel hetkel madalam,” ütles Hanimägi BNSile.

Tema sõnul ei ole Keskerakonnale teada, et erakonna peasekretär on olnud selles otsuses osaline. “Meile teadaolevalt on see olnud kohaliku omavalitsuse normaalne tööprotsess,” lisas ta. “Viimati võeti saadikupuutumatus ära endiselt peasekretärilt Mihhail Korbilt. Ta oli ise sellega päri nagu ka fraktsioon, et menetlus läheks kiiremini ja jõuaksime ühel või teisel moel lõpliku tõeni. Milline see on, seda ütleb kohus. Erakond austab nii menetlust kui kohtuotsust,” lausus Hanimägi.

Riigiprokuratuur esitas reedel ettevõtjale Hillar Tederile, Keskerakonna endidele peasekretärile Mihhail Korbile ning Keskerakonnale süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises. Süüdistuse kohaselt kasutas  Keskerakonna toonane peasekretär Mihhal Korb isikliku ja erakonna mõjuvõimu Tallinna linnapea üle Hillar Tederi ja OÜ Porto Franco huvides, et äriühing saaks Tallinna linnapealt ja temale allunud ametnikelt servituuditasu määramisel ebavõrdse ja põhjendamatu eelise. Vastutasuna pakutud teene eest lubas Teder kohtueelses menetluses kogutud teabe kohaselt Keskerakonda toetada kuni miljoni euro suuruse annetusega.

Loe ka: Riigiprokuratuur esitas täna Hillar Tederile, Mihhail Korbile ning MTÜ-le Eesti Keskerakond süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises.

Prokuratuuri hinnangul ei järginud Tallinna linnavalitsus OÜ-le Porto Franco servituuditasu määramisel tavapärast praktikat ja hinna kujundamise põhimõtteid. Eelneva tulemusena vähendati OÜ-lt Porto Franco nõutud servituuditasu 776 580 eurolt 301 000 eurole ning Hillar Teder annetas samal ajal Keskerakonnale 120 000 eurot.

Vaata ka:

lottery g5642ea6cb 640

Õnnelik mängija võitis tBingo lotoga 613 830,30 eurot

Õnnelik mängija võitis Bingo lotoga 613 830,30 eurot. Võidupilet osteti internetist ning pilet on ostetud …