Tuesday , 2 March 2021

Kelly Sildaru “Pealtnägijas”: isa eesmärk oli võimalikult palju minu pealt teenida

Kelly Sildaru on paljude iidol, aga nüüd annab eeskuju teisel moel. Maailma üks paremaid vigursuusatajaid, Eesti üks tuntumaid reklaaminägusid ja sisuliselt ainus medalilootus taliolümpial tuleb välja ja räägib “Pealtnägijale”, kuidas oli perevägivalla ohver. Tema kriminaaluurimise alla sattunud treenerist isa Tõnis eitab kõiki süüdistusi ja ründab vastu.

 

Avalikkusesse on juba mõnda aega tilkunud, kuidas imelise tähelennu teinud Sildarude suusaperes küpseb tüli, kus vastastikku lajatati tsiviilhagide ja kuriteokaebustega. See on – nagu asjaosalised ise avaldavad – ainult jäämäe tipp. Kusjuures võtmekoht avaliku huvi seisukohalt on, et see ei ole niisama suhtepundar ja peredraama, vaid mõtlemapanev kaasus, kuidas vanemad üldse tohivad eduka lapse rahadega ringi käia. On oluline rõhutada, et ametlik uurimine on pooleli ja õigust mõistab lõpuks kohus, aga hetkel vigastuspausil Kelly Sildaru on siiski veendunud, et elus edasiminekuks on vajalik juhtunust rääkida. Lausa märgiline on, et ta teeb seda just nimelt oma 19. sünnipäeval.

 

“Ma arvan, üks põhjus on kindlasti see, et hästi paljudele, vähemalt meedias võib-olla, kajastatakse justkui seda olukorda selliselt, et mina tahan kellelgi kotti üle pea tõmmata,” selgitas Sildaru, miks ta otsustas “Pealtnägija” kaamera ette tulla. “Pluss teine asi kindlasti on ka see, et ma lihtsalt tunnen, et võib-olla see minu lugu võib ka teisi inimesi julgustada. Ja võib-olla neid motiveerida tegema neid samme, millega minul läks tõenäoliselt liiga kaua aega.”

 

Küsimusele, kas nende pere lahkhelid paisusid perevägivallaks, vastas Kelly ema Lilian Talving: “Jah, paraku kahjuks nii on.”

Tõnis Sildarule esitati kahtlustus kehalises väärkohtlemises ja omastamises

See ei ole niisama jutt. Avalikkus teab, et mullu aprillis algatati kriminaalasi, kuid avalikkus ei tea, et suvel esitati kahtlustus pereisa Tõnis Sildarule seoses väidetava kehalise väärkohtlemise ja omastamisega suures ulatuses.

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

5 põhjust, miks peaksid trenni tegema

Kas laiskus ei lase sporti teha? Meie teame 5 fakti, mis aitavad sul motivatsiooni leida …

Heiki Nabi:  ma pole ühtegi keelatud ainet teadlikult kasutanud

Positiivse dopinguproovi andnud maadluse olümpiahõbe ja teistel tiitlivõistlustel mitu medalit võitnud Heiki Nabi kinnitas neljapäevahommikusel …

Olümpiahõbe Heiki Nabi andis positiivse dopinguproov

Maadluse olümpiahõbe ja teistel tiitlivõistlustel mitu medalit võitnud Heiki Nabi andis positiivse dopinguproovi, edastas Postimees. …

Terviseamet: Pealtvaatajad Tartu Maratonile ei pääse

Terviseameti nõuete kohaselt ei ole tänavusele Tartu Maratonile pealtvaatajad lubatud.     Võistlusele võivad kohale …