Monday , 18 October 2021
digital vaccination record g7fa8fea9b 640

Kavandatav seadusemuudatus Soomes ei võimalda koroonapassi kasutada töökohal

Soome parlamendi menetluses on koroonapassi kasutamist võimaldav seadusemuudatus, aga selle järgi ei saa passi kasutada töökohal.

Varem kardeti, et koroonapassi võidakse hakata kasutama töökohtadel, näiteks on vastava ettepaneku teinud Rauma laevatehas. Seaduses aga sellist võimalust pole, vahendab Helsingin Sanomat.

Koroonapassi kasutamine võidakse seadustada järgmise nädala lõpus. Selle kasutamine aga jääb tõenäoliselt väheseks, sest Soomes eriti piiranguid pole. Koroonapassi saab kasutada vaid piirangute korral.

Praeguses olukorras võiks koroonapassist olla kasu ööklubidele neis piirkondades, kus öine alkoholi müük on piiratud. Koroonapassi kasutamise korral võivad klubid olla kauem avatud.

Spordi- ja kultuuriüritustel, spordisaalides ning kontserditel aga koroonapassi kasutada ei tohi. Kui aga piirangud karmistuvad, siis saab kasutusele võtta koroonapassi.

Seaduseelnõu järgi aga ei tohi piiranguid kehtestada selleks, et koroonapassi abil inimesed teenuseid kasutada saaksid.

Seaduseelnõu järgi pole võimalik koroonapassi abil piirata inimeste tegevust töökohal. Rauma laevatehas on näiteks soovinud koroonapassi abil vähendada nakatumisi töökohal. Seadusemuudatuse eelnõu järgi aga pole see võimalik. Seaduseelnõu järgi on koroonapassi võimalik kasutada vaid piirangute all olevates kliendi- ja ürituseruumides.

Koroonapassi ei tohi kasutada vältimatute teenuste puhul nagu apteegid, toidupoed, postkontorid, tanklad ja raamatukogud.

Koroonapassi võidakse küsida söögikohtades ja ööklubides, samuti avalikel üritustel, spordisaalides ja muudes avalikes siseruumides nagu ujulad ja spaad, tantsukohad, teemapargid, loomaaia siseruumid, sisemänguväljakud, muuseumid, näitused ja muud sarnased kohad.

Allikas: Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

pound euro exchange rate brexit news dollar gbp latest 899653

Rahanduskomisjon toetab keskmise pensioni tulumaksuvabastust

Riigikogu rahanduskomisjon toetas oma tänasel istungil tulumaksuseaduse muutmist, mis näeb ette kehtestada pensioniealistele inimestele keskmise …

mihailkolvart

EKRE üritas Tallinnas võimul olevale Keskerakonnale kambakat teha, teised erakonnad ei lähe sellega kaasa.

Sotsiaaldemokraatide (SDE) Tallinna esinumber Raimond Kaljulaid välistas esmaspäeval tehtud avalduses koondumise teiste Tallinna volikogu fraktsioonidega …

F Politsei 2

Politsei pidas Tallinnas kinni taas kaks ebaseaduslikult riigis viibinud Iraagi kodaniku

Reedel pidasid politseinikud Tallinnas kinni kaks Iraagi kodanikku, kes olid saabunud Euroopa Liitu läbi Valgevene …

Puidutoostus1

FOTOD: Nõo vallas Nõgiaru külas põles puidutööstus

16. oktoobril kell 7.39 teatati häirekeskusele, et Nõo vallas Nõgiaru külas põleb puidutööstus. Päästjate saabudes …