Erakorralised uudised
gay

Katoliku kirik ei anna õnnistust samasoolistele abieludele: Jumal ei õnnista pattu

Katoliku kirik otsustas, et ei anna õnnistust samasoolistele abieludele. Põhjuseks tuuakse asjaolu, et Jumal ei õnnista pattu.

 

Katoliku kirik on seisukohal, et samasooline abielu on patt, millele ei saa anda Jumala õnnistust. Leitakse, et abielu on seotud sakramendi, mehe ja naise vahelise püha toiminguga, aga samasoolised abielud seda pole.  Leitakse, et Jumal ei õnnista ega saa õnnistada pattu.

 

Kirik viitab samamoolistele abieludele, mitte samasoolisusele. Seisukoha on kinnitanud praegune Rooma paavst Fransiscus. Ta ütles, et tegemist pole kellegi diskrimineerimisega, vaid puudutab ühe rituaali olemust.

Fransiscus suhtub muidu homodesse oma eelkäijatest positiivsemalt. Ta on toetanud samasooliste tsiviilabielusid ja leidnud, et homoseksuaalsus iseenesest ei ole patt. Fransiscus ütles 2013. aastal, et kui inimene on homo, usub Jumalasse ja tal on head kavatsused, siis ei saa seda hukka mõista.

 

Kirik on samuti seisukohal, et Jumal armastab igaüht, samuti kirik. Samuti leiab kirik, et samasooliste abielude hukkamõist ei tähenda homode hukkamõistu.

Saksamaal, Austrias ja USA-s on kohalikud katoliku preestrid andnud oma õnnistuse ka samasoolistele abieludele lootuses siduda kirikuga vähemusi. Seetõttu oli kiriku ametlik seisukoht pettumus paljudele sooneutraalsust pooldavatele katoliiklastele.

Full text: Vatican doctrinal office’s response to a question on the blessing of same-sex unions

Here is the full text of the Vatican Congregation for the Doctrine of the Faith’ s response to a question on the blessing of same-sex unions, followed by an accompanying commentary, issued March 15, 2021: Responsum of the Congregation for the Doctrine of the Faith to a dubium regarding the blessing of the unions of persons of the same sex TO THE QUESTION PROPOSED: Does the Church have the power to give the blessing to unions of persons of the same sex?

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.