Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
ef533edf864a6841b082115e9ccfc4bf 1

Kas unustasid enne suve kaalus alla võtta?

Kas unustasid enne suve kaalus alla võtta?

 

Seda on juhtunud kõigiga meist – ühel hetkel on jaanuar ja annad uue aasta lubaduse, et võtad enne suve algust kaalus alla, ja järgmisel hetkel on suvi käes ning sa pole ikka spordiklubisse jõudnud või dieediga alustanud. Kas arvad, et on liiga hilja? Nojah, ime jaoks on kindlasti liiga hilja, kuid ei ole liiga hilja paar kilo alla võtta ja alustada suve saledama figuuriga. Kui oled valmis paar nädalat kannatama, et rannas hea välja näha, on meil olemas just see, mida vajad!

Mahladieet

Mahladieet on lihtne, suhteliselt odav ja suurepärane valik palavateks suvepäevadeks, kui söögiisu eriti polegi.

Milles seisneb nipp?

Mahladieet on selline dieet, mille ajal sajood ainult värsket puu- ja köögiviljamahla – sa ei joo ega söö midagi peale mahla. See on väga lihtne ja selge, kuid ei ole nende jaoks, kellel on probleeme motivatsiooni ja distsipliiniga.

Kuidas see toimib?

Mahlad varustavad organismi ellujäämiseks kõige vajalikuga ja nende kalorisisladus on väga väike, mis võimaldabki kaalus alla võtta. Kõigi kiirdieetide hulgas on mahladieet üks kõige tervislikumatest, kuna see annab organismile rohkem vitamiine ja mineraale kui enamik teisi kiirdieete.

Eelised ja puudused?

Mahladieedi kasulik omadus on kindlasti selle kiirus ja lihtsus – sa ei pea tegema muud kui mahla oma lemmikpuu- ja köögiviljadest. Midagi ei ole vaja planeerida, koostisosi ei ole vaja mõõta ja koostada ei ole vaja keerulisi menüüsid. Teisest küljest on mahladieedi suurimaid puudusi see, et tegelikult sa ei söö mitte midagi, mis muudab su pikas plaanis väga näljaseks.

Kui palju ma selle dieediga alla võtan?

See sõltub sinu ainevahetusest, sellest, kui suure ülekaaluga sa dieeti alustad, ja millist mahla sa jood (kui paned mahladesse rohkem puuvilju, on need magusamad ja seega ka kaloririkkamad), kuid igal juhul võid päevas alla võtta kuni 0,5 kg.

Greibidieet

Kas sulle maitsevad greibid? Sel juhul meeldib see dieet sulle väga! Teha pole vaja muud kui süüa tasakaalustatult ja lisada igale söögikorrale greip.

Milles seisneb nipp?

Greibidieedi pooldajad väidavad, et greip sisaldaberilisi ensüüme, mis aitavad rasva põletada palju kiiremini, kui organism tavaliselt põletab, mis aitab seega lühema ajaga rohkem alla võtta. Seda dieeti on kasutatud juba mõnda aega, nii et selles peab tõesti midagi head olema…

Kuidas see toimib?

Sellest dieedist on erinevaid versioone, kuid kõigi puhul tuleb igal söögikorral süüa ka üks greip. Lisaks sellele peaksid vähendama suhkrute ja süsivesikute tarbimist, hoiduma teatavatest toiduainetest, nagu seller ja valge sibul, sööma rohkem valgurikast toitu ja jooma iga päev kaheksa klaasi vett ja ühe tassi kohvi.

Eelised ja puudused?

Greibidieet on väga lihtne, see hõlmab suhteliselt tasakaalustatud toitumiskava ega ole liiga nõudlik, sest sööd iga paari tunni tagant korraliku suurusega eine. Teisest küljest väidavad mõned toitumiseksperdid, et jutud sellest erilisest ensüümist, mis aitavat rasva põletada, on kahjuks ainult müüt.

Kui palju ma selle dieediga alla võtan?

See sõltub taas kord paljudest teguritest, eriti sellest, kui palju sa muudad oma tavapärast toitumist, kuid 10 päevaga peaks olema võimalik kuni 10 kg alla võtta.

Kapsasupi dieet

Kui otsidlihtsat dieeti, mis kindlasti toimib, on kapsasupi dieet sinu jaoks kindlasti õige valik. Kui dieediga lõpetad, siis sa ilmselt juba vihkad kapsast, kuid teisest küljest oled ka kaalus tublisti alla võtnud.

Milles seisneb nipp?

Kapsasupi dieeti on kasutatud päris kaua aega ja nii mõnelgi on õnnestunud sellega edukalt kaalu langetada. Selle dieediga ei kaasne näljatunnet, sest kapsas on kiudainerikas, kuid jah, see tekitab isu kõige muu järele peale kapsa.

Kuidas see toimib?

Asi on väga lihtne: dieet kestab seitse päeva ja saei söö peaaegu midagi muud kui kapsasuppi. Eri versioonid on veidi erinevad ja mõni dieet lubab süüa ka muud toitu, kuid enamasti seisneb dieet ainult kapsasupi söömises.

Eelised ja puudused?

Dieet on lihtne, see toimib ja on uskumatult odav – need on kindlasti eelised. Peamine puudus on see, et selle dieedi tõttu hakkad sa peagi kapsast vihkama, nii et see dieet sobib tugeva motivatsiooni ja tahtejõuga inimestele.

Kui palju ma selle dieediga alla võtan?

Selle seitsmepäevase dieediga kaotad ilmselt 2–3 kg.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!