Erakorralised uudised
sofi

Kas teadsid, et KOOKOSRASV ON KASULIK KA SINU KOERALE?

Kookosrasv on eriti hea vanematele koertele ja juhul, kui Sul pole raha, et koerale spetsiaalset ravitoitu osta.

Anna oma parimale sõbrale iga päev üks lusikatäis kookosrasva, sest see:

toetab ja ergutab aju tööd ning ennetab dementsust

– leevendab liigeseprobleeme ja allergiaid

– parandab seedimist

– vähendab põletikke

– mõjub hästi hammastele, luudele ja karvkattele

Muide kookosrasva sisaldavad ka väga kallid, eakatele koertele mõeldud, koeratoidud, mida müüvad veterinaarkliinikud. Kuna siinkirjutajal polnud omal ajal raha neid osta, sai uuritud, millised koostisained eristavad seeniorkoeratoitu tavalisest.

Üks peamine ERISUS oligi just kookosrasv. Kookosrasva mõju edasi uurides ilmnesid selle kasulikud mõjud ja katsetades ka minu koera suur armastus kookosrasva vastu.

55 kilogrammisele paksu karvkattega koerale sai antud 1 tee- või supilusikatäis, vastavalt kuidas parasjagu liigeste olukord oli, kookosrasva. Lisaks sai aeg-ajalt tehtud massaaži ja vajadusel antud ka valuvaigistit.

EELKÕIGE hakkasin kookosrasva koerale aga andma dementsuse vältimiseks, sest märkasin looma käitumises kergeid muutusi. Minu hinnangul oli koeral sellest kasu. Ta kuulis ja nägi kenasti ja oli elu lõpuni väga tark koer. Kokkuvõttes elas minu parim sõber 13 aastaseks, mis on nii raskesse kaalukategooriasse kuuluva koera puhul suur saavutus.

Siinkohal tuleb ära tuua, et viimasel ajal on tulnud välja uuringuid, mis väidavad, et kookosrasv ei ole koertele sugugi hea. Teatavasti on teadusuuringutes aga sageli kirjas selle tõde, kes uuringu tellib, mistõttu ei tasu kõike kohe puhta kullana võtta.

Kus on lõplik tõde, saad enda jaoks selgitada vaid Sina ise. Uuri erinevaid allikaid ja loe teiste kogemusi. Ja usalda oma koera ka!

Allikas: Koerahoidja Jõgevamaal

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Valgas kadunud 60-aastast Irinat

Täiendus 21.06.2024 – Lähedased said Irinaga kontakti ning tema asukoht on tuvastatud. Naisega on kõik

minuaeg.com uudised

Algab Tallinna ringtee Jüri jaotusringi taastusremont

Teisipäevast, 25. juunist algab Tallinna ringtee km 9,7–11,7 Jüri jaotusringi taastusremont, mille eesmärk on parandada