1.3 C
Tallinn
Teisipäev 31. jaanuar 2023
TervisKas stress teeb sind paksuks?

Kas stress teeb sind paksuks?

Kas sa toitud normaalselt, teed trenni, ent „päästerõngas“ ümber keskkoha muudkui kasvab?
 
Põhjus ei pruugi olla mitte liigne söömine, vaid hoopis stress!
Yale´i ülikoolis läbi viidud uuringust selgub, et pidevalt stressis olevatel normaalkaalus naistel ladestub rasv suurema tõenäosusega just kõhupiirkonna ümber. Samuti leiti, et neil on kõrgem stressihormoon kortisooli tase.
 


Kortisool mõjutab rasva jagunemist just ümber siseorganite. Kortisooli kõrgem tase võib suurendada vistseraalse rasva kogunemist. Vistseraalne rasv on rasv, mis ladestub kõhupiirkonda elutähtsatesse organitesse ja nende ümber.
Reeglina on sarnaseid uuringuid läbi viidud just ülekaaluliste naiste hulgas. See oli esimene uuring, mis viidi läbi normaalkaalus naiste peal.
Naistel, kes olid vastuvõtlikumad stressile ja psühholoogiliselt haavatavamad, oli kõrgem kortisooli tase, mis omakorda võis olla otsene põhjus, miks rasv ladestus just kõhupiirkonda. Ehk siis kõik on omavahel seotud.
 
Kõik inimesed on avatud stressile, ent mõnel inimesel eritub kortisooli rohkem. Samuti mõjutavad stressitaluvust ja kehatüüpi ka geenid.
Kui jätta kõrvale väljanägemise aspekt, siis kõhu piirkonda ladestunud rasva on seostatud suurema südamehaiguste riskiga.
Tahad saada ilusat kõhtu? Vähenda stressi!

Veel artikleid