Sunday , 24 October 2021
doctor g11ba0b288 640

Kas piirangud kaotati liiga vara? Soomes kasvab väga kiiresti koroonapatsientide arv haiglates

Soomes kasvab väga kiiresti koroonapatsientide arv haiglates, mis näitab, et piirangud kaotati liiga vara. Patsientide arv on kasvanud viimased kaks nädalat.

Soome sotsiaal- ja terviseministeeriumi kantsler Kirsi Varhila ütles, et algul oli plaanis kaotada piirangud siis, kui vaktsineeritus on 80 protsenti. Enamus piirangutest aga kaotati juba läinud nädalavahetusel, kuigi vaktsineeritus on eesmärgist veel kaugel, vahendab Yle.

Varhila sõnul on praeguseks oktoobri alguseks praktiliselt kõik piirangud kaotatud. Varhila sõnul leitakse nüüd terviseametkondades, et piirangud sai kaotatud liiga vara. Praegu on piiranguid raske uuesti kehtestada, kuigi nakatumiste arv kasvab.

Tänase kolmapäeva, 6. oktoobri seisuga on Soomes haiglaravil 112 koroonapatsienti, kellest intensiivis on  33 patsienti. Praegu see veel probleeme ei põhjusta, aga ohtlik piir on 40 juures.

Koroonapatsientide arvu kasv tähendab ühtlasi seda, et vähem pakilisi operatsioone on hakatud juba edasi lükkama. Suurem osa koroonapatsientidest on Uusimaa piirkonnas.

Soome on vaktsineerituse poolest Euroopa keskmisel tasemel, aga vaktsineerimise hoog on raugenud. Euroopa haiguste kontrollikeskuse ECDC hinnangul suurendab vähene vaktsineeritus Soomes nakkuse leviku ohtu. See omakorda suurendab survet haiglaravile ja koroonasurmade arvu.

ECDC hoiatab, et kui nakatumiste arv kasvab, võivalt raskelt haigestuda ka kahe doosiga vaktsineeritud inimesed.

Allikas Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 24 at 16.03.56

Politsei tabas ööpäevaga 37 joobes sõidukijuhti

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 37 joobes juhti. Tabatud juhtidest kahel lasub narkouimas sõitmise kahtlus, …

Screenshot 2021 10 24 at 13.47.12

Meeleavaldus sundis EKRE poliitiku erakonnast lahkuma

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE)  liige, vandeadvokaat Urmas Simon teatas pühapäeval sotsiaalmeedias, et lahkus erakonnast, kirjutab …

Screenshot 2021 10 24 at 13.41.58

Toidukohad koguvad haiglapersonalile kohvi ja šokolaadi

Tallinnas Vabaduse väljakul laupäeval toimunud meeleavalduselt sai alguse aktsioon, kui Facebooki grupis kogutud 500 euro …

Screenshot 2021 10 24 at 13.38.01

Kaamos: energiasäästlikkust peaks nägema keskkonnahoiuna

Kaamos Energy tegevjuhi Mihkel Looritsa sõnul ei peaks energiasäästlikkust nägema vaid kulude minimaliseerimisena, aga ka …