Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
sad

Kas Kannatad Ärevushäire All? Vaata, Millised on Sümptomid ja Mida Ette Võtta

Igapäevased tegevused valmistavad probleeme ja tunned, et ei suuda enam oma elu kontrollida? Loe lähemalt, kas võid kannatada selle häire all

Kas tunned end sageli ärevana või murelikuna, kui pead tegema isegi kõige lihtsamaid igapäevaseid tegevusi? Kas sulle tundub, et sa ei suuda oma elu kontrollida ja probleemidega toime tulla? Võid kannatada ärevushäire all. Siin on mõned sümptomid ja märgid, mida peaksid tähelepanu pöörama:

  1. Pidev ärevus ja muretsemine: Kui tunned pidevat ärevust ja muret isegi tavaliste igapäevaste tegevuste pärast, võib see olla märk ärevushäirest.
  1. Füüsilised sümptomid: Ärevushäire võib kaasneda mitmesuguste füüsiliste sümptomitega, nagu südamepekslemine, higistamine, värinad, kõhuvalu või iiveldus.

  1. Pidev tähelepanu keskendumise raskused: Kui sul on raske keskenduda ja oma tähelepanu hoida ülesannetel või tegevustel, võib see olla seotud ärevushäirega.

  1. Uneprobleemid: Ärevushäire võib põhjustada uneprobleeme, nagu unetus või rahutu uni. Sa võid leida end öösiti ärkamas ja rahutu une tõttu kogu päeva väsinud.
  1. Sotsiaalse olukorra vältimine: Kui sul on ärevuse tõttu raske sotsiaalsetes olukordades osaleda või kohtuda uute inimestega, võib see olla märk ärevushäirest.

  1. Liigse enesehindamise ja enesekriitika tunne: Ärevushäire võib põhjustada ka liigset enesehindamist ja enesekriitikat, kus sa tunned end pidevalt ebapiisavana ja kardad teiste hinnangut.

  1. Töö- ja kooliprobleemid: Ärevushäire võib mõjutada ka sinu töö- või kooliellu, põhjustades keskendumisraskusi, töövõime langust või motivatsiooni puudumist.

Kui tunned end mõnda neist sümptomitest, võib see olla märk ärevushäirest ja on oluline otsida abi ja tuge. Ärevushäire on ravitav ja paljudel inimestel on võimalik leevendada oma sümptomeid professionaalse abi, teraapia ja ravimite abil.

Kui sulle tundub, et võid kannatada ärevushäire all, ära kõhkle abi otsimast. Professionaalne abi ja tugi võivad sind aidata oma sümptomeid mõista ja hallata ning tagada, et sa saad tagasi kontrolli oma elu üle.

Loodame, et see artikkel annab sulle mõtteainet ja juhiseid, kuidas ära tunda ärevushäire sümptomeid ja otsida vajalikku abi ja tuge. Sinu heaolu on oluline ja ärevushäire on midagi, millega ei pea üksi võitlema.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!