Tuesday , 18 January 2022
karmen joller

Karmen Joller: meil ei jää muud üle, kui lubada rohkem vabadust vaktsineeritud inimestele

Seitsmeste stuudios käis külas perearst Karmen Joller ja Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa, et rääkida lähemalt esmaspäevast kehtima hakkavatest piirangutest ja olukorrast riigis.

Karmen Jolleri arvates on uued piirangud vajalikud meie kõigi jaoks. ’’Kuna teame, et haiglates on inimesed, kellele põhiressurss kulub, just vaktsineerimata inimesed, siis meil ei jää muud üle, kui isoleerida inimesi üksteisest ja lubada rohkem vabadusi vaktsineeritud inimestele. Kuna nemad kannavad oluliselt vähem viirust edasi ja nende vahel liigub ka viirus vähem edasi,” ütleb Joller.

”Ma näen, mis toimub minu perearstikeskuses, kus inimesed on COVID-isse rohkem haigestunud, kuidas nad on hädas ja kuidas meie telefonikoormus on tõusnud. Need on veel väikesed asjad, aga tõsisem on olukord haiglates, kus pannakse operatsiooni blokke kinni ja tekitatakse uusi COVID osakondi, see on päris jube,’’ avaldab Joller.

Maarjo Mändmaa loodab, et uued piirangud on abiks selleks, et see koormus, mis on tekkinud haiglates, et see just leeveneb. ”Inimesed, kes on end vaktsineerinud ja võtnud sotsiaalse vastutuse, nendele need piirangud ei laiene,” kinnitas Mändmaa. Vaata kogu intervjuud lähemalt videost.

Loe edasi SIIT

Autor: uudised.ee

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …