Wednesday , 1 December 2021
Sudamesoov EP1 19.09.21 9 scaled

Kanal 2 uus saatesari „Südamesoov“ täitis toreda suurpere SUURE unistuse! FOTOD.

Kanal 2 uus saatesari „Südamesoov“ täitis toreda suurpere unistuse

Pühapäeval Kanal 2-s startinud saatejuht Keili Sükijaineni uus head tegev saatesari “Südamesoov” läks esimeses saates külla Võrumaal elavale suurperele, kus kasvavad kuus kasulast. Inge ja Timo võiksid juba aastaid tunda end mugavalt ja vanavanemate rollis olla, kuid on võtnud oma südameasjaks pakkuda kodu lastele, kes vajavad seda rohkem kui midagi muud. Nende kuus kasulast, kes on pärit kolmest erinevast suguvõsast, on kasvanud aastate jooksul tõeliselt ühtseks perekonnaks.
Inge on teiste abistamisega tegelenud terve oma elu ja olnud lastekodulastega seotud juba kaks aastakümmet. Ta kohtus oma abikaasa, rahuliku Soome mehe Timoga, 2008. aastal ja väga kiiresti sai selgeks, et koos edasi minna on ainuõige otsus ning juba samal aastal sõlmiti abielu. Kuid suure südamega paar tundis varsti, et kahekesi tegutsedes oleks neis jõudu hoolitseda ka laste eest, kes peaksid muidu kasvama ilma pereta.

Sudamesoov EP1 19.09.21 5

Märgilised üheksa kuud hiljem jõudsidki Inge ja Timo perre esimesed neli kasulast – kaksikud Margarita ja Viktoria ning nende bioloogilised õed Sofia ja Laura. Pereks kasvamine sai alguse juba lastekodus, kui endale vanemaid igatsenud lapsed jooksid avalikäsi Inge ja Timo poole, hüüdes neid juba siis rõõmsalt emaks ja isaks.

Viies laps Grete-Liis saabus perre ootamatult. Kuigi alles aastane, oli tema keeruline elutee viinud selleni, et ta oli jäetud lapsevankris üksi poe ette. Inge ja Timo ei kahelnud hetkekski, kui hüljatud lapse oma suurde perre võtsid.

Pereema varasemad sidemed tänaval kasvanud lastega tõid perre pesamuna Jasmini. Lapse ema usaldus Inge vastu oli see, mis pani noort ema paluma — aita mul anda oma lapsele võimalus kasvada parema tulevikuga kui minul.

Missioon teha head on kogu perekonna jaoks praegu nii südameasi kui vanemate töö. Inge ja Timo töötavad mõlemad ülemaailmse heategevusorganisatsiooni Päästearmee Võru korpuses. Nad hoolitsevad selle eest, et ümberkaudsetel vähekindlustatud peredel oleks toit laual ja lastel kõik vajalik olemas.

Tõeliselt kokkuhoidva pere oluliseks osaks on ka laste vanaisa ja suur lemmik Väinu, kes elab koos Inge õega perest 220 kilomeetri kaugusel. Kehva tervisega vanaisal, kes lapselaste juurde sõitmisest unistab, on neile alati edasi anda palju elutarkust ja vahvaid lugusid.
Kuni praeguseni oli see võimalik vaid telefoni teel, sest Inge ja Timo mikrobuss, mida hellitavalt Mullibussiks hüüti ja mis tervet nende suurt peret mahutas, sai suve alguses ülevaatust läbides vanarauaks. Nüüd on pere ainus liikumisvahend vana sõiduauto, kuhu mahub korraga vaid 5 inimest. See tähendab, et vanemad on sunnitud igapäevaselt Krootuselt välja sõites tegema valiku – keda saab kaasa võtta ja kes peab koju jääma. Pere südamesoov – võimalus käia alati kõikjal üheskoos, nagu neile kokku kasvamise aastate jooksul on nii oluliseks saanud ja jõuda külla ka neid ootavale armsale vanaisale – on liigutav meenutus sellest, mis elus päriselt oluline on.

Sudamesoov EP1 19.09.21 10

Õnneks on olemas suure südamega Lõuna-Eesti ettevõtted Tartu Mets ja Bronx Wood, kellele Inge ja Timo pere lugu hinge läks ning kes soovisid neid uue sõiduki saamisel aidata. Oma abikäe ulatasid ka Olybet ja Stalla ning vahva roheline mikrobuss jõudiski oma uude koju, perre, kes oskavad neile jälle alati koos olemise võimalust pakkuva kingituse väärtust tõeliselt hinnata.

Uuele bussile panid lapsed toreda sama karva rohelise kolli Mike Wazowski (“Kollide kompanii”) eeskujul nimeks Mike.

„Südamesoov“ on Kanal 2 eetris pühapäeviti kell 20:05.

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …