Erakorralised uudised

Kallas ja Reinsalu jäid Elektrilevi eraldamise otsuses eri meelt

Kui peaminister Kaja Kallas (RE) märkis, et otsuse Elektrilevi Eesti Energiast eraldada tegi eelmine valitsus ja praegune valitsus lähtub selles küsimuses järjepidevuse põhimõttest, siis välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) sõnul leppis praegune koalitsioon kokku, et otsus eraldamise kohta tehakse pärast konkreetse analüüsiga tutvumist.

Kallas märkis valitsuse pressikonverentsil, et osaliselt sündis Elektrilevi Eesti Energiast eraldamise diskussioon Saaremaad tabanud hiljutisest tormist ja selle tõttu tekkinud pikkadest elektrikatkestustest.

Kallas kommenteeris ka uudist, milles rahandusministeerium vaatas enne Kallase ETV-le antavat teleintervjuud üle jutupunktid, millega Kallas soovis põhjendada Elektrilevi lahkulöömist Eesti Energiast. Iga mõtte kohta jagus rahandusministeeriumi ametnikul Tarmo Porgandil ohtralt kriitikat.

“Kui sinna sisse vaadata, siis need on muidugi kõik needsamad seisukohad, mida Eesti Energia on juba 10 aastat esitanud. Seal ei ole mitte midagi uut. Kõik need seisukohad olen ma oma blogipostitustes ümber lükanud.

Allikas: ERR.EE

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 20 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna tunned end energilisena ja motiveerituna. Hea päev uute

ilm scaled

4 päeva ilm: 20.05-23.05. ILM on ilus ja õhutemperatuur kuni +25°C

Esmaspäev 20 mai 2024Öösel: Selge, kohati vahelduva pilvisusega olulise ilm ja paiguti sajab hoovihma, võib