Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
53524383156 e3c2859a2f c

Kallas ja Metsola arutasid Euroopa Parlamendi valimisi ja ELi tulevikku

Peaminister Kaja Kallas arutas Eestis visiidil viibiva Euroopa Parlamendi presidendi Roberta Metsolaga juunis toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi ja Euroopa Liidu eesmärke järgmisel viiel aastal.

Kahepoolsel kohtumisel rõhutati, kui oluline on Euroopa Liidu kodanike aktiivne ja teadlik osalus Euroopa Parlamendi valimistel. „Vaprad ukrainlased tõestavad meile iga päev, et vabadus valida oma tulevik on võitlust väärt. ELi kodanikest üle poole on huvitatud Euroopa Parlamendi valimistest. Peame jätkuvalt näitama inimestele, et nende mured on ka ELi mured,“ ütles Kallas kohtumisele järgnenud pressikonverentsil.

Kallase sõnul peab järgmiseks viieks aastaks Euroopa Liidu fookus olema Euroopa kaitsevalmiduse ja kriisikindluse tugevdamisel. „Parim viis meie ühise tuleviku kindlustamiseks on aidata Ukrainal sõda võita. Ja me kõik peame tegema rohkem, et tugevdada oma kaitsevalmidust, suunates enam vahendeid kaitsesektorisse, suurendades tootmist ja lihtsustades sektorile kehtestatud reegleid,“ toonitas Kallas.

Nii Kallas kui ka Metsola peavad väga oluliseks võitlust desinformatsiooniga, sealhulgas selle levitamisega suurtel sotsiaalmeedia platvormidel.

„Venemaa peab demokraatlikke ühiskondade vastu varjusõda – selle eesmärk on tekitada umbusaldust, heidutada meid Ukrainat toetamast ja mõjutada demokraatlikke otsustusprotsesse. Sel aastal, mil toimuvad olulised valimised nii Euroopas kui ka Ameerikas, peame olema eriti valvsad,“ sõnas Kallas.

Eesti peaminister ja Euroopa Parlamendi president käsitlesid samuti Euroopa Liidu konkurentsivõime tugevdamist digi- ja rohepöörde toel. Kaja Kallas rõhutas vajadust loobuda hetkel kehtivatest riigiabi eranditest ja vähendada halduskoormust ELi siseturul tegutsevatele ettevõtetele.

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

29.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 2 liiklusõnnetust. Juhtimiselt kõrvaldati 1 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 28.02.2024 kella

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev 29 veebruar 2024

Sõnn (20. aprill – 20. mai): “Arutelud sõprade, partnerite ja avalikkusega on täna edukad. Keegi

error: Sisu on kaitstud!