2.2 C
Tallinn
Pühapäev 2. aprill 2023
UudisedKalapulgatragöödia Soomes: Eestis toodetud kalapulga seest tuli välja papitükk

Kalapulgatragöödia Soomes: Eestis toodetud kalapulga seest tuli välja papitükk

Soome peres kujunes ühise söömaaja käigus välja kalapulgatragöödia, kui Eestis toodetud kalapulga seest tuli välja papitükk.

Kalapulkade söömine lõppes järsult soome naise Kristiina pere ühisel söömaajal neljapäeval, kui ühe kalapulga sisu osutus papiks ja pärast seda ei maitsenud toit enam kellelegi, vahendab Helsingin Sanomat.

„Laps küsis järsku söögi ajal, et mis see on. Kõigepealt vaatasin, et kas see on vaibanoa tera, mis sealt välja turritas. See oli aga papp,” räägib Poris Noormarkkus elav Kristiina.

Naine oli ostnud K-menu kaubamärgiga kalapulgad kohalikust Noormarkku K-marketist. K-menu on Kesko enda kaubamärk, mille all müüakse erinevate tootjate tooteid.

„Isu läks ära, kui mõtted liikusid, et kust see papitükk sinna sattus,” räägib Kristiina.

Kristiina saatis koheselt tagasiside kaupmehele ja toote müüjale Keskole.

„Kaupmees on juba lubanud kauba eest raha tagastada. Hüvitist pole ma veel jõudnud taotleda, sest suur kalapulgatragöödia juhtus alles eile,” rääkis Kristiina reedel.

Pakendil on kirjas, et toote tootjariik on Eesti.

„On üllatav, kuidas selline eksitus võib juhtuda,” rääkis naine. Ta ise kalapulki ei söö, aga lastele need meeldivad.

„Esimest ja viimast ostsin kõige odavamad. Üldiselt tekkis mul nende toodete suhtes vastikus,” märkis naine. Ta arvab, et odav hind ei tohiks tähendada, et kvaliteet on nii halb, et tootes papp sees.

Noormarkku K-marketis eemaldati K-menu kalapulgad kohe müügilt. Kaupluse juhataja Toni Kujala ütles, et ootab tegevusjuhiseid Keskolt. „Tegemist on kahetsusväärse juhtumiga, mida ilmselt praegu uuritakse,” ütles Kujala.

K-grupi kommunikatsioonijuht Magdalena Ignatius ütleb, et Kesko on asjaga kursis. „Uurime seda koos oma tarnijaga esmajärjekorras. Meil on juhtunu pärast väga kahju,“ ütleb Ignatius oma e-kirjaga saadetud vastuses. Ignatius nendib, et kui klient on ostnud vigase toote K-toidupoest, saab ta kaebuse käsitleda kas otse ostukohas või K-tarbijateeninduse kaudu.

allikas: eestinen.fi

Veel artikleid