Wednesday , 1 December 2021
1f0FFyNaKFy8hWorvmH6UP

Kaks aastat pandeemiat on haigekassale maksma läinud üle 100 miljoni euro

Pandeemia algusest alates on Eestis koroonasse nakatunud ligi 230 000 inimest ning haigekassa värskest analüüsist selgus, et koroonaga seotud kulud küündivad ligi 100 miljoni euroni. Ligi poole sellest summast ehk 57 miljonit moodustavad haiglaarved.

Kui koroonakulude eest saaks kellelegi esitada arve, siis kaks aastat pandeemiat on haigekassale maksma läinud üle 100 miljoni euro. Pea pool sellest summast ehk ligi 57 miljonit on läinud maksma koroonahaigete ravi, 50 miljonit on kulunud isikukaitsevahenditele, koroonaga seotud lisatasude ja haiglate valmisolekutasudeks.

Haigekassa värskest analüüsist selgub, et vaktsineerimata inimeste raviarved on märksa suuremad kui vaktsineeritud haigetel.

“Vaktsineeritud inimeste aeg haiglas on lühem, vaktsineeritud inimese kulu, kui ta COVID-iga haiglasse satub on ligikaudu 1000 eurot väiksem kui vaktsineerimata inimesel. Meie ravirahal on piirid,” ütles haigekassa juht Rain Laane.

Laane lisas, et selle 59 miljoniga, mis on kulunud COVID-i jaoks, saaks aasta aega ülal pidada päris mitut maakonnahaiglat. “Praktiliselt enamus maakonnahaiglaid, nende aasta eelarve on see summa,” märkis ta.

Kui kaitsepoogitud inimese haiglaravile on kulunud keskmiselt 3628 eurot, siis vaktsineerimata inimeste puhul oli haiglaarve pea veerandi võrra suurem ehk 4654 eurot. Muide

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …