Erakorralised uudised
venemaa

Kaja Kallas telefonikõnes Morawieckiga: me ei tohi astuda Venemaa ettepanekute lõksu

Peaminister Kaja Kallas arutas telefonivestluses Poola peaminister Mateusz Morawieckiga, kuidas seista vastu Venemaa suurenenud sõjalisele aktiivsusele ja tagada julgeolekut regioonis.
Kallas märkis, et Venemaa on meelitanud meid oma niinimetatud ettepanekutega läbirääkimiste lõksu. „Me ei tohi astuda Venemaa seatud lõksu, mille eesmärgiks on lõhkuda Euroopa senine julgeolekukorraldus ja meelitada liitlasi järeleandmisi tegema. See on väljapressimine,“ märkis Kaja Kallas.

„Venemaa sõjaline ähvardus Ukraina suunal on kasvamas ja märgid näitavad, et peame olema valmis Venemaa agressiooni laienemiseks Ukrainas. Selle eskaleerumise aitab ära hoida veenev heidutus ja Ukraina toetamine,“ märkis Kallas ja rõhutas, et peame olema valmis reageerima väga kiirelt.

„Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriigid töötavad koos välja sanktsioonid. Peame Euroopa Liidus tagama nende kohese rakendamise olukorra halvenemisel,“ sõnas Kallas. Lisaks kõneleti NATO idatiiva sõjalise heidutuse tugevdamise olulisusest ning mõlemad peaministrid rõhutasid juba tehtud otsuste kiirendatud tempos ellu viimise vajalikkust. NATO kaitseministrid kohtuvad sel teemal juba lähiajal.

Peaminister Kallas soovis edu Poolale Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) eesistujana ja avaldas lootust, et arutelud OSCE-s aitavad kaasa Venemaa tekitatud pingete maandamisele.
Kallas ja Morawiecki tunnustasid vastastikkust tihedat julgeolekukoostööd. „Täna sõidab Poola järgmine Eesti üksus abistamaks neid jätkuva Valgevene hübriidrünnaku tõrjumisel. Koostöö eestlaste ja poolakate vahel on suurepärane,“ märkis Kallas. „Poola roll Balti riikide õhuturbes ja osalemine õppustel on hindamatu väärtusega, mis aitab tugevdada julgeolekut regioonis,“ sõnas Kallas lõpetuseks.
Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib su armastusel olla eriline sügavus ja intensiivsus.

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede 12 aprill 2024

Täna on eriline päev, täis armastuse ja valguse energiat. Inglid kutsuvad teid üles avama oma

error: Sisu on kaitstud!