Tuesday , 18 January 2022
1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

Kaja Kallas: KOV-id saavad huvihariduse pakkumisega ise hakkama, riik selleks raha ei eralda

Kaja Kallas: KOV-id saavad huvihariduse pakkumisega ise hakkama, riik selleks raha ei eralda

Peaminister Kaja Kallas lausus riigikogu sotsiaaldemokraatide kirjale laste huvihariduse rahastamise kohta, et kohalikud omavalitsused peaksid riigipoolse vähenenud toetuse kiuste huvihariduse ülalpidamisega kenasti hakkama saama, kirjutab Postimees.

Riigieelarve strateegia järgi kukub huvihariduse ja -tegevuse riiklik toetus kohalikele omavalitsustele uuel aastal 14,25 miljonilt 7,25 miljonile eurole. Ühe murekohana on tõstatunud, et kohalikud omavalitsused ei ole noorte huvihariduse raha kasutanud sihtotstarbeliselt, mille puhul haridus- ja noorteamet (HarNo) on teinud kohalikele omavalitsustele suulisi või kirjalikke pöördumisi, sealhulgas soovitusega muuta vastavaid õigusakte.
“Näiteks võib tuua juhtumi Lääne-Nigula vallas, kus toetuse saajate ringi ja toetuse kasutamise tingimusi oli 2019. aastal põhjendamatult kitsendatud. Vallal on kõnealune määrus HarNo suunistele tuginedes praeguseks muudetud,” vastas Kallas palvele näiteid tuua.

Kas kõigi riigieelarveliste toetuste puhul tuleb rakendada põhimõtet, kui keegi kasutab raha mitteotstarbeliselt, siis tuleb kärpida eelarve kulurida poole võrra kõigi jaoks, küsisid sotsid. “Ei, ma ei jaga esitatud hinnangut. Küll aga toetan ma põhimõtet, et riigi raha tuleb kasutada sihipäraselt ning sihipärast kasutamist kontrollitakse,” lausus Kallas.

Sotsid küsisid valitsusjuhilt ka, kas valitsus on kärpeplaanist valmis loobuma eeldusel, et ministeerium ning KOV-id parandavad kontrolli riigieelarvest eraldatava toetuse sihtotstarbelise kasutamise üle.
Kallas rõhutas seepeale, et KOV-ide tulud järgmistel aastatel kasvavad. “Prognoositavalt on kohalike omavalitsuste sissetulekud järgmisel ehk 2022. aastal samuti 2,42 miljardit eurot. 2023. aastal suurenevad omavalitsuste sissetulekud 3,5 protsenti, 2024. aastal 1,8 protsenti ja 2025. aastal veel 3,5 protsenti,” märkis Kallas ning tõdes statistikale viidates, et KOV-id saavad huvihariduse pakkumisega ise hästi hakkama. “Riigieelarvest antav lisatoetus on endiselt olemas (7,25 miljonit eurot), kuid varasema üle jõu elamise tõttu on see vähenenud.”

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …