Sunday , 28 November 2021
kaja kallas 90185653

Kaja Kallas arutas kultuurivaldkonna esindajatega COVID-19 kriisiga toimetulekut

Peaminister Kaja Kallas kohtus täna Stenbocki majas kultuurivaldkonna esindajatega, et arutada koroonaviiruse kriisiga toimetulekut.

Kallas rõhutas kohtumisel hästi toimiva kultuurisektori olulisust ning avaldas kultuurivaldkonna esindajatele tänu kontrollimeetmete vastutustundliku järgimise eest. “See on aidanud nakkusriski sündmustel oluliselt vähendada ja võimaldanud valdkonnal tegevust jätkata. Siiski on kultuurisektor pika kriisi käigus kannatada saanud ja ma mõistan nende muresid. Kriis on dünaamiline ja kõiki arenguid on keeruline prognoosida, kuid soovime ka edaspidi hoida kultuurivaldkonna võimalikult avatuna ja toimivana. Kultuuri rolli Eesti inimeste vaimsuse hoidmisel ja vaimse tervise toetamisel on raske üle hinnata,” ütles ta.

Kultuurivaldkonna esindajad andsid kohtumisel ülevaate sektori murekohtadest ja täiendava toetuse vajadusest ning rääkisid ka kriisi pakutavatest arenguvõimalustest. Muu hulgas nägid nad vajadust algatada koostöös riigiga diskussioon kultuurivaldkonna tulevikust.
Riik on suunanud koroonaviiruse kriisi ajal kultuuri- ja spordisektorile toetustena kokku ligi 73 miljonit eurot, et tagada organisatsioonide jätkusuutlikkus ja katta möödapääsmatud kulud. Tänavuses lisaeelarves oli sektorile ette nähtud 42 miljoni euro suurune abipakett.
Tänasel kohtumisel osalesid nii erasektori kui ka institutsioonide ja arenduskeskuste esindajad muusika-, filmi-, teatri-, kino-, muuseumi- ja kunstivaldkonnast.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …