Friday , 24 September 2021
ajateenija

Kaitsevägi: 18.–24.10 toimuva uute ajateenijate vastuvõtmisel aktsepteeritakse ainult neid, kes on vaktsineeritud

Kaitsevägi soovib saavutada otseselt riigikaitseliste ülesannetega tegeleva personali täieliku vaktsineerituse koroonaviiruse vastu ning võtab oktoobris ajateenistusse ainult vaktsineeritud kutsealuseid.

“Meil on palju ametikohti ja ülesandeid, mida ei saa distantsilt teha, nagu näiteks korrapidamine ja väljaõppe läbiviimine. Kaitseväelased on pidevalt lähestikku koos, mistõttu on siin nakatumisoht märksa kõrgem kui Eestis keskmiselt. Kui üks kaitseväelane on nakatunud, siis see tähendab keskmiselt kümne kaasvõitleja isolatsiooni panekut. Seetõttu kahjustab koroonaviiruse levik meie kaitsevõimet, mida me ei saa aga endale lubada,” ütles kaitseväe juhataja, kindralleitnant Martin Herem  teisipäeval.

Koroonaviiruse tõttu on kaitsevägi pidanud ära jätma reservväelaste õppekogunemisi ning piirama oma välislähetusi ja muud tegevust, lisas ta. Kui suur osa kaitseväelasi tuleb panna kasarmusse karantiini, siis see hakkab kahjustama ka nende moraali, tõdes kindral.
Samas on näha, kuidas vaktsineerimine on olukorda muutnud, lisas Herem. “Kui tänaseks on kaitseväes 88 protsenti tegevväelastest vaktsineeritud, siis nüüd näeme, kuidas see on suurendanud meie tegevusvabadust,” rääkis ta.

Kui eelmisel aastal oli üleriigiliselt umbes 300 nakatunuga päevadel kaitseväes kümmekond uut nakatunut, siis praegu on kaitseväes kokku 15 nakatunut, tavaliselt lisandub päevas üks uus nakatunu, selgitas Herem.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm ütles, et kogu kaitseministeeriumi valitsemisalas on vaktsineeritud 91 protsenti personalist, ministeeriumis endas juba 98 protysenti Vaktsineerituse tõstmiseks püütakse see teha kõigile nii kättesaadavaks kui üldse võimalik ja see on tema sõnul töötanud hästi.

Ta rõhutas ka, et kaitseväelaste vaktsineerituse küsimus ei ole midagi erakordset, kuna nende tervislik seisukord on pidevalt jälgimise all ning kõik peavad tegema korra aastas füüsilise testi, ilma mida läbimata ei saa teenistust jätkata.

Samuti vaktsineeritakse erinevate haiguste vastu neid, kes lähevad välismissioonidele. “See nõue on kehtinud juba aastaid,” tõdes Salm.

Ministeerium saab vaktsineerimisnõude juures teha erandeid ametikohtadele, mis võimaldavad pikemat aega distantsilt töötamist, kus pole vaja ligipääsu salajastele võrkudele või asukohtadele, märkis kantsler.

Jaga

Vaata ka:

laps

OLULINE: Alaealiste jaoks muutub reisimise ja koolisisese huviharidusega seonduv COVID regulatsioon

Valitsus täpsustas COVID regulatsiooni seoses laste ja alla 18aastaste või sel õppeaastal 19aastaseks saavate noorte …

relv

Raplamaal toimus tulistamine.

Neljapäeval 23.09 laekus politseile teade, mille kohaselt Aespas ühe busspieatuse juures kuuldi laske. Väljakutsele reageerinud …

RK Mart Helme

Mart Helme: Irja Lutsar ei ole teadlane, ta on saamatu pensionär.

Eesti Vanemate liikmetega kohtumisel seadis EKRE aseesimees Mart Helme kahtluse alla teadusnõukogu juhi Irja Lutsari …

203382864 10227024274727464 544050193774459810 n scaled

POLITSEI PALUB ABI! Kas nägite pealt, kes laskis Vändras toonekurge, mille tagajärjel ta suri.

Pärnu politseijaoskond palub abi, selgitamaks välja, mis juhtus möödunud kuul Vändras valge-toonekurega, kelle vigastused olid …