Wednesday , 19 June 2024
Erakorralised uudised
Blue Breaking News YouTube Channel Art

Kaitseliit tähistab sel aastal võidupüha 23.06.24 Narvas,

Kaitseliit tähistab sel aastal võidupüha Narvas, kus pidupäeva sündmused algavad juba varahommikul kell 7:00 riigilipu heiskamisega Narva linnuses. Päeva kulminatsiooniks on pidulik paraad ja maakaitsepäeva üritused.

Peale lipu heiskamist toimub pärgade asetamine Narva Garnisoni kalmistule ning kell 9:45 peetakse Narva Aleksandri kirikus oikumeeniline jumalateenistus. Paraad, mis on päeva tippsündmus, algab Narva Peetri platsil kell 11:00, presidendi saabumisega. Paraadile kogunevad üksused hakkavad rivistuma juba kell 10:30. Paraadil osaleb ligikaudu tuhat riigikaitsjat nii Eestist kui välismaalt.

Paraadi peakorraldaja, ülemveebel Andri Harkmann, märkis, et tänavune paraad on mitmel põhjusel eriline. Esiteks tuletatakse meelde, et Narva on oluline osa Eestist ning Kaitseliit seob kogu ühiskonda. Teiseks on tänavune paraad üks suurimaid nii osalejate arvu kui ka pealtvaatajate poolest. Ülemveebel lisas, et paraadi asukoht Narvas kannab viimaste aastate sündmuste valguses erilist tähendust ja on osa integratsiooniprotsessist, andes sõnumi, et Kaitseliit on kogu Eestile turvatunde pakkuja.

President Alar Karis annab paraadil üle võidutule, mille kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad viivad oma kodumaakondadesse. Tänavused tuletoojad on Kaitseliidu parimad laskurid. Võidutuli süüdatakse paraadipäeva hommikul, ühendades selle jaoks muinastule ja mälestustule.

Paraadil osalevad Kirde maakaitseringkonna kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad, samuti erinevad liputoimkonnad ja üksused nagu Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja valveteenistus. Lisaks marsivad paraadil politsei- ja piirivalveameti, vanglateenistuse ning päästeameti ja päästeliidu esindajad. Liitlasriikidest osalevad Soome, Leedu, Läti, Taani, Poola, Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Rootsi esindused.

Marsiviise esitab kolm orkestrit – Pärnumaa maleva orkester, Tallinna ja Jõgeva maleva ühendorkester ning sõjamuuseumi sõjaväeorkester. Paraadil astub üles ka Sakala maleva torupilliüksus.

Võidupüha tähistamine lõpeb kell 12:00 algava maakaitsepäeva ja tehnika näitusega Peetri platsil ja Puškini alleel, kus saab näha Kaitseliidu, kaitseväe ja liitlasriikide tehnikat ja võitlejaid.

Vaata ka:

euroopa liit minuaeg.com

Euroopa poolaasta kevadpaketi keskmes on ELi konkurentsivõime ja riikide rahanduse usaldusväärsus

Euroopa poolaasta 2024. aasta kevadpaketi raames annab komisjon täna liikmesriikidele poliitilisi suuniseid, kuidas luua tugevat

images

Sõnajalaõie otsimine jaaniööl müüt või tõde?

Sõnajalaõie otsimine jaaniööl on iidne traditsioon, mis põhineb pigem müüdil kui teaduslikul tõel. Müüt: Sõnajalg