Laupäev , 9 detsember 2023
Erakorralised uudised
european union g244e42d52 640

Käibemaksu määra tõus 2024.a toob kaasa suuremad võlgnevused täitemenetluse käigus.

Käibemaksumäära tõstmine praeguselt 20 protsendilt 22 protsendile 1. jaanuarist 2024 toob kaasa suuremad võlgnevused täitemenetluse käigus.

Kohtutäituri tasud ja täitekulud alluvad käibemaksule. Juhul kui võlgnik likvideerib oma võla täitemenetluses koos kohtutäituri tasuga enne 2023. aasta lõppu, on see seoses käibemaksumäära tõusuga soodsam kui maksmine pärast 2024. aasta saabumist. See kehtib ka nende kohustuste puhul, mille puhul on kohtutäituri määratud vabatahtlik maksetähtaeg 2024. aastal. Käibemaks lisandub nii kohtutäituri tasule kui ka täitekuludele, ja alates 1. jaanuarist 2024 ümberarvutatakse avatud menetluste käigus veel tasumata tasude ja täitekulude käibemaks.

Loe ka: Kohtutäiturite magus elu võib varsti läbi olla.

Ümberarvestused tehakse 2024. aasta jaanuaris ning sellele järgnevad võlgnike pangaarvete ja tulevaste arestide korrigeerimised. Kohustatud isikud saavad jaanuari jooksul kohtutäituritelt uuendatud teavitusi tasude ja täitekulude jääkide kohta. Ümberarvestuste ajal võib täitemenetluste dokumentatsioonis esineda lahknevusi võlgnike jääkvõlgade osas, mis võivad olla erinevad pankade, Maksu- ja Tolliameti ning teiste asutuste registrites. Küsimuste ilmnemisel tuleks ühendust võtta kohtutäituri bürooga, kes menetleb vastavat täiteasja.

Alliaks: kpkoda.ee

Vaata ka:

horoskoop minuaeg.com jpg

Horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär Jäär peaks keskenduma oma südame järgimisele, kuid samas ka mõistusega valikuid tegema​​. Jäärale soovitatakse

Giving birth to Life 1080x608 1

Päeva Sõnum Laupäevaks, 9. detsembriks 2023

1. Enesepeegeldus ja Isiklik Kasv: Tänane päev kutsub sind süvenema enesepeegelduse teekonnale. See on suurepärane

error: Sisu on kaitstud!