Uudised

Kahesuunaline keelekümblus laieneb lasteaiast põhikooli.

1. septembril avatakse Tapa Vene Põhikoolis kahesuunalise keelekümbluse klass, tegemist on esimese taolise klassiga munitsipaalkoolis.

 

Klassis asub õppima 12 last. Keeleliselt jaguneb klass pooleks: 6 last räägib kodus eesti ja 6 last vene keeles. 9 last lõpetas maikuus kahesuunalise keelekümbluse rühma Tapa lasteaias Vikerkaar, mis jätkab metoodika rakendamisega uue 3-aastaste laste rühmaga 2020/2021. õppeaastal.

Haridus- ja Noorteameti mitmekeelse õppe peaspetsialist Anna Golubeva selgitab, et kahesuunalises keelekümbluses õpivad koos eesti ja vene kodukeelega lapsed ning metoodika lubab lastel samaaegselt arendada nii oma emakeelt kui ka õppida teist keelt. „Poole õppeajast veedavad lapsed ühe õpetajaga ühes keeles suheldes ja teise poole teise õpetajaga teises keeles,” sõnas Golubeva.

 

Kahesuunalise keelekümbluse programmi arendamisega alustati Eestis 2013. aastal. Eelmisel õppeaastal lõpetas kahesuunalise keelekümbluse neli lasteaiarühma Tartus, Pärnus, Tapal ja Tallinnas. Kahesuunalise keelekümbluse põhimõtetel töötab ka erakool Avatud Kool. Munitsipaalkoolides pole seni kahesuunalise keelekümbluse klasse olnud.

 

 

Haridus- ja Noorteamet koordineerib kahesuunalise keelekümbluse programmi rakendamist, toetab õpetajaid metoodiliselt ning tegeleb teavitustööga.

Lisainfo:

Anna Golubeva
Haridus- ja Noorteameti  mitmekeelse õppe büroo peaspetsialist
anna.golubeva@harno.ee
Tel. 53435522

Jaga
Back to top button