Uudised

K.Kingo sõnul ei peaks eelkooliealistele lastele seksuaalkasvatust andma.

Riigikogu liige Kert Kingo (EKRE) saatis haridusminister Mailis Repsile (Keskerakond) kirja, kus küsis rida küsimusi koolieelsete laste seksuaalkasvatuse kohta.

Kingo küsis oma küsimused seoses lasteaiakasvatajatele jagatud “Koolieelseas eas laste seksuaalkasvatuse” trükistega, milles olevad õppemängud ei ole Kingo meelest riikliku õppekavaga vastavuses.

 

Kingo küsis kokku 15 küsimust. Muu hulgas küsis ta, kuidas on võimalik lasteaias suguelundeid õpetada, kui viimases riiklikus õppekavas pole enam sees sõnu “poiss” ja “tüdruk”. Lisaks soovib rahvasaadik teada, kas suguelundite nimetusi ja asukohta on üldse vajalik õpetada, kui kõik rääkivad lapsed seda juba niikuinii teavad.

 

 

Kingo sõnul ei peaks eelkooliealistele lastele seksuaalkasvatust andma. “Igal lapsevanemal on õigus ise otsustada, millises ulatuses ja millisel kujul ta mingit selleteemalist kasvatust kodus läbi viib oma lastele,” ütles Kingo.

“Kui mõni lapsevanem ei soovi oma lapsega seksist ja sellistest teemadest rääkida, siis puudub igasugune õigus seda lasteaias teha,” lisas ta.

Kingo sõnul on murekohaks ka asjaolu, et lapsevanemad tihti ei teagi, mida lasteaias lastele õpetatakse.

Seksuaalkasvatust võib hakata lastele õpetama Kingo sõnul hilisemas eas, aga pidades silmas lapse arengut.

 

Haridusministeerium: seksuaalkasvatus aitab lastel end kaitsta

Haridus- ja teadusministeeriumi üldhariduse osakonna juhataja Liina Põld ütles ERR-ile, et seksuaalharidus toetab lapse ja noore tervet ja turvalist arengut ning selle pakkumine on oluline selleks, et lapsed ja noored oleksid teadlikud seksuaalse väärkohtlemisega seotud ohtudest ning oskaksid ennast kaitsta. “Nende teemade käsitlusel on väga oluline eakohasus,” lausus ta.

Loe edasi:  Err.ee

Jaga
Back to top button