Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
kohvi

 Just nii mitu kohvi päevas hoiab ihuhädad eemal

Rootsi teadlaste hiljutise uurimuse kohaselt on mõõdukas kohvi tarbimine kasulik nii figuurile kui ka tervisele. Uuringu järgi võib kohv aidata hoida meid saledana ja vähendada diabeedi riski. Teadlaste sõnul piisab sellest vaid kolmest tassist päevas, et vähendada erinevaid terviseriske.

Uuringu käigus leiti, et suur kofeiinisisaldus veres võib aidata vähendada rasvumise ja 2. tüüpi diabeedi riski. Doktor Susanna Larson Stockholmi Karolinska Instituudist usub, et kofeiini sisaldavad joogid on otseses seoses rasvumisriski vähenemisega, kuid täpsema seose kindlakstegemiseks on vaja täiendavaid uurimusi.

“Eksperdi sõnul on uuringu tulemused kooskõlas teiste varem leitud tõenditega, mis näitavad, et kofeiin võib kiirendada ainevahetust 3 kuni 11 protsenti,” kirjutab The Sun.

Lisaks sisaldavad nii kohv kui ka tee eri tüüpi polüfenoole, mis on võimsad antioksüdandid ja kaitsevad südamehaiguste, diabeedi ja vähi eest. Polüfenoolid võivad aidata võidelda vabade radikaalide vastu ja vähendada põletikku. Mõned teised polüfenoolide allikad on vürtsid, vein, tee ja tume šokolaad.

Teadlaste sõnul võib kohv olla suurepärane antioksüdantide allikas, pakkudes kuni 60 protsenti päevasest vajadusest. Eat This, Not That! uuringust selgub, et inimestel, kes joovad päevas kaks või rohkem tassi kohvi, on tervislikum kõhu mikrofloora kui neil, kes joovad vähem. Tervislik soolestik omakorda hoiab ära mitmeid terviseprobleeme.

Lisaks aitab kohvis sisalduv kofeiin suurendada õnnelikkuse tunnet ja võidelda depressiivsete sümptomite vastu. Regulaarne kohvijoomine võib vähendada ka Parkinsoni tõve riski ning leevendada astma sümptomeid.

Vaata ka:

tallinna linnavalitsus

Tallinna Linnavalitsus premeeris ametnikke suurte preemiateg

Preemiaülekanne Tallinna linnavalitsuse ametnikele: Linnasekretär Priit Lello allkirjastatud käskkirjaga premeeriti hea töö eest. Eelmise linnavalitsuse

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist: “Maapiirkondade heaolu nimel astutud sammud ei täitnud ootusi”

Regionaalminister Madis Kallas (SDE) teatas teisipäeval oma lahkumisest ametist. Kallase volitused ministrirollis lõppevad südaööl. “Ministriks

error: Sisu on kaitstud!